Новини Золочівщини
22:12, 22 січня 2014
962
0

КОМАНДИ НА ВИЇЗД НЕ БУЛО

КОМАНДИ НА ВИЇЗД НЕ БУЛО
Admin
Фото: НУС

Золочів‘яни в ніч на понеділок, 20 січня, перекрили виїзди із військової частини 3007, щоб машини з військовими не змогли виїхати до Києва.

«У такий спосіб ми закликаємо політиків сісти за стіл переговорів, ми проти застосування сили як з одного, так і іншого боків,» – говорить один з активістів. Акції проходили мирно, без сутичок. Не подобалось учасникам блокування лише те, що їх фотографують та знімають на камери.

Електронні ЗМІ та соціальні мережі поширили інформацію про можливий виїзд військових із Золочева такого змісту: «Увага! Золочів’яни! Максимальний репост! Допоможіть перевірити інформацію! Наявне повідомлення про мобілізацію військ на Київ! У тому числі і золочівська військова частина… Нам потрібно це зупинити! Вони давали присягу на вірність Батьківщині, а вимушені зараз служити не їй!».

 

Стурбовані люди перекрили обидва виїзди з військової частини та виїзд з автопарку. Активісти просили людей підтримати їх, щоб була можливість чергуватися, оскільки дуже холодно. Ми побували вночі, 21 січня, на усіх КПП військової частини. Люди колядували, грілись біля вогню, пили гарячий чай, яким нас пригощали, обговорювали ситуацію в країні... Священик заспокоював людей, намагався зняти напруження.

 

У багатьох містах мешканці також намагаються стримати виїзд військових на Київ.

 

Ірина Домарецька

 

* * *

 

Про те, чи справді надійшла команда про виїзд військових у Київ, вирішили запитати начальника Навчального центру ВВ МВС України Михайла КУЛИКА.

– Дякую за запитання. Прочитав в електронних засобах масової інформації, що вже отримав наказ про виїзд у столицю. Ця інформація є неправдивою. Можливо, що хтось це робить сплановано, для того, щоб підбурити народ. Золочів’яни і не тільки, чергують поблизу контрольно-перепускних пунктів та воріт автопарку з метою не випустити особовий склад Навчального центру до міста Києва. Розумію, люди хвилюються.

 

Насправді ж такого наказу не було, живемо у звичному режимі. Ми – навчальний підрозділ, у понеділок 20 січня розпочався черговий навчальний період, який триватиме 94 дні. До нас прибуло на навчання близько 1300 людей, у тому числі і не одна сотня військовослужбовців з Києва та області. Якщо мислити логічно, то ці військовослужбовці могли б просто не прибути на навчання. Хотілось би, щоб ніхто із громадян не заважав життєдіяльності Навчального центру. Вважаю непорозумінням, коли є спроби не давати можливості військовослужбовцям вийти за межі Навчального центру для догляду за службовими собаками. Також неприйнятним є спроби не випустити солдат, які охороняють військові об’єкти за межами «ядра» Навчального центру, що може призвести до пограбування важливих військових об’єктів. Адже зловмисники можуть скористатись зручною нагодою.

 

Думаю, що при будь-якому устрої держави, при будь-якій владі будуть потрібні внутрішні війська. Комусь потрібно охороняти атомні електростанції, особливо важливі державні об’єкти, конвоювати підсудних, охороняти громадський порядок, охороняти посольства та консульства інших держав тощо. Навіть, якщо внутрішні війська захочуть перейменувати, зазначені вище завдання залишаться.

Також хочу наголосити, що у Навчальному центрі проходять службу не наймані іноземні громадяни, а наші з вами діти, брати. Хочу попросити зайвий раз не нагнітати ситуацію навколо Навчального центру.

Завжди готовий до спілкування із золочів’янами.

 

Розмовляла Леся ГОРГОТА

 

 

 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.