Коли досі сняться жахіття війни

nus.in.ua, 27 лютого 2015, 10:34
0
294
Роздрукувати
Коли досі сняться жахіття війни
Фото: Наталії ГУРСЬКОЇ

Як допомогти дітям-біженцям, яким досі сняться жахіття; якої допомоги потребує військовий з посттравматичним стресовим розладом; як підтримати сім’ю, що втратила на війні свого сина, чоловіка, батька; як помогти психологічно адаптуватися до нових реалій життя солдату, що втратив зір чи кінцівку; як подолати «зазомбованість» і ненависть, породжені пропагандою у частини українців? З цими запитаннями родичі, друзі, лікарі, медсестри, журналісти, самі потерпілі часто звертаються до психологів – втім, на університетських лавах переважно студенти не чули лекцій на ці теми. Проте зараз, нам як суспільству, у швидкі терміни треба набути знань та компетентності щодо навиків коупінгу з психотравмою війни. Саме для того, щоб передати знання та навики у Золочеві у вівторок, 10 лютого, практичний психіатр та психотерапевт, доцент кафедри психіатрії та психотерапії ЛНМУ ім. Данила Галицького Анжела Борщевська, та психотерапевт Української Спілки психотерапевтів, координатор мобільних психолого-психотерапевтичних та психолого-психіатричних бригад Львівщини Зоряна Кошулинська провели спеціалізований навчальний семінар «Психологічна допомога потерпілим у зоні бойових дій та їх рідним». Психологам, психотерапевтам, психіатрам та іншим фахівцям Золочівщини, що надають психологічну допомогу потерпілим в зоні бойових дій на Сході України та їхнім рідним було важливо та дуже корисно дізнатись про основні компоненти надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які брали участь в АТО та їхнім сім’ям, а також про гостру реакцію на травматичну подію та про принципи першої психологічної допомоги. Учасники семінару отримали пакет навчально-методичних матеріалів. Роздатковий матеріал учасникам семінару виготовлено за сприяння Благодійного Фонду «Відродження».

Цей захід спільними зусиллями організували волонтерська група психологічної допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям, Золочівська райдержадміністрація, Золочівська ЦРЛ та відділ освіти райдержадміністрації.

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама