Ніч просвітництва в музеї

nus.in.ua, 10 грудня 2014, 01:06
0
502
Роздрукувати
Ніч просвітництва в музеї

В суботу волонтерська група допомоги армії спільно з керівництвом історико-краєзнавчого музею м. Перемишляни організували «Ніч в музеї»

Щосуботи, вже впродовж двох місяців, о 19 год., в приміщенні Перемишлянського музею проводяться збори, на яких обговорюються питання допомоги бійцям з міста та району, що перебувають в зоні АТО. До слова, на такі обговоренням можуть приходити всі бажаючі та долучатись до волонтерства чи вносити свої пропозиції, щоб спільними зусиллями полегшити службу наших земляків. На одному з таких обговорень була висунута пропозиція започаткувати «Ніч в музеї». Більшість присутніх підтримали таку ідею і вже наступної суботи, 29 листопада, о 21 год. відбувся перший такий захід.

Подія зібрала більше сорока осіб, які відмовились проводити цей день в барах та клубах за чаркою, а присвятили свій час пізнанню нового про історію своєї землі, переглянувши документальний фільм «Срібна земля». Гостями «ночі» були: Богдан Панкевич – почесний консул Нідерландів, голова організації УГА (Українська Галицька Асамблея), яка і презентувала фільм, та Тарас Чолій – продюсер фільму.

Стрічка тривала майже півтори години і за цей час присутні мали змогу пізнати велику частину історії Карпатської України. У фільмі наочно відтворено чимало подій 1939 року на Закарпатті. Ґрунтовно описано зародження та роботу таких організацій як «ПЛАСТ», «ХУСТ», а також діяння бійців Закарпатської Січі. Варто зауважити, що кожен присутній відзначив високу професійність у зборі матеріалів для фільму.

– Сильний фільм. Дуже пізнавальний і цікавий.  Браво! –  саме такими словами привітав продюсера глядач Ростислав Довганський.

– Я дуже радію, що можу презентувати фільм тут, на Перемишлянщині, адже я тут народився. Але важливо, щоб зараз молоді люди, які тут присутні, більше працювали з жителями села. Вели там просвітницьку діяльність для того, щоб люди знали, що вони не самі, і що проблеми, які ми маємо можна вирішити, як вирішив одну із них  Євромайдан. Ми протистоїмо будь-якій війні, якщо будемо триматись разом! – закликав присутніх Тарас Чолій.

Опісля обговорення фільму всі присутні частувались смачним «Лимонником» та натуральним чаєм з цвіту липи.

Організатори запрошують бажаючих долучитись до «Ночі в музеї» наступної суботи, о 21 годині. Як і цього разу, фільм, який заплановано переглядати, не називається. Це буде сюрпризом для глядачів, але організатори обіцяють, що він буде обов’язково українського кінематографу та не гірший від дебютного.

Фільм «Срібна земля» можна переглянути тут – http://www.documentary.org.ua/uk/silver-lands/

Роксолана Мудрак

ТЕГИ: АТО, газета, 53 номер, Перемишляни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама