Новини Золочівщини
13:15, 30 січня 2015
1986
0

Бюджет Золочівської міської ради прийнято

Бюджет Золочівської міської ради прийнято
Admin
Фото: НУС
27 січня відбулась чергова сесія Золочівської міської ради. Одним з основних питань,  яке розглядалось на сесії було прийняття бюджету на 2015 рік. Наскільки цей фінансовий документ відповідає потребам міста, аналізуємо з міським головою Золочева Ігорем Гриньківим.

– Впродовж попередніх двох тижнів ми готували проект міського бюджету, обговорювали його на засіданнях міськвиконкому, постійних депутатських комісій та кінцево на сесії міської ради. Намагалися максимально адаптувати його до потреб наших городян. Однак, якщо запитати, чи враховано у бюджеті всі нагальні потреби золочів‘ян, то треба відверто сказати, що ні. І мене, як міського голову, це дуже турбує.

– Скажіть, за новим законодавством питання утримання дошкільних дитячих установ повинно здійснюватись за рахунок коштів районного бюджету?

– Дійсно, законодавець вирішив, що надалі дитячі садочки ми мали б передати на утримання районних бюджетів. Однак, на 2015 рік, котрий є перехідним у вирішенні цього питання, ми провели консультації із районною радою і районна рада виділила нам субвенцію на утримання дитячих дошкільних установ міста. Турбує, що цих коштів недостатньо і станом на даний час до потреби нам не додано із районного бюджету 931 тис. грн. Сподіваюсь, впродовж року з районного бюджету ми доотримаємо ці кошти.

– Ігоре Михайловичу, минулого року у Золочеві встановлено рекорд по будівництву сучасних дитячих майданчиків на Львівщині, їх було збудовано шість. А на цей рік у міському бюджеті заплановані кошти на подібні потреби?

– Минулого року ми не мали коштів у бюджеті на будівництво дитячих майданчиків. Але рік ознаменувався виборами до Верховної ради України. На встановлення цих  шести дитячих майданчиків ми не затратили жодної копійки із міського бюджету. На моє прохання відгукнулись кандидати у народні депутати України, за що ми їм сердечно вдячні. Принагідно ще раз дякую усім активним золочів‘янам, котрі виконували будівельні роботи зі встановлення обладнання майданчиків.

У бюджеті на цей рік ми не передбачили коштів на дитячі майданчики, натомість, враховуючи ініціативу золочів‘ян, ми подали на конкурс мікропроектів обласної ради свої пропозиції з будівництва трьох універсальних спортивних майданчиків, які плануємо збудувати у різних частинах міста, зокрема, на вул. Бродівській (біля валяльної фабрики), на вул. Січових Стрільців (між будинками 19, 21, 23), на вулиці Львівській (між будинками 61, 63). У цьогорічному бюджеті передбачено співфінансування до коштів обласної ради. І, якщо нас визнають переможцями конкурсу, то спільно з Львівською обласною радою збудуємо ці майданчики. Адже усі розуміємо, що здоров‘я наших дітей у залежить від достатньої фізичної активності.

– Які ще проекти плануєте цьогоріч реалізувати спільно із Львівською обласною радою?

–  Заплановано дуже багато. Загалом нами подано 9 проектів на конкурс та за результатами конкурсного відбору отримано по цих проектах високу оцінку експертів. Назву ці проекти. Благоустрій території прилеглої до міського центру фізичного здоров‘я «Спорт для всіх» на вул. Б. Хмельницького–Польній. Тут плануємо повністю замостити прилеглу до будівлі територію, облаштувати місця для зупинки автотранспорту. Таким чином завершити всі роботи і підвести підсумок нашої трирічної праці по об‘єкту. Дякую міському голові міста Золочева періоду 1994–2002 рр., а нині члену міськвиконкому Ярославу Максимовичу за його жертовну працю у реалізації цього проекту.

Спільно з обласною радою плануємо освітити ряд вулиць міста, а саме: Джерельну, О. Безпалька, І. Франка, Р. Дурбака, Пачовського, Перемоги, Галицьку. За кошти міської громади плануємо цього року освітити вулиці Набережну, Закарпатську, та Г. Стефаніва. Такий значний об‘єм робіт з капітального ремонту вуличного освітлення зуміємо виконати за умови економічної стабільності, бо якщо зростатимуть ціни на матеріали, будемо змушені зменшувати об‘єми. Хочу нагадати, що впродовж 2014 року вуличне освітлення було встановлено на вул. Пушкіна, О. Кобилянської, М. Залізняка, Спадистій, Панаса Мирного, Літописця Нестора, Замковій, Парковій, Заріччя, Крилова, Ак. Павлова та інших.

У співпраці із обласною радою плануємо облаштувати тротуар на вул. Тернопільській на відрізку, що починається у напрямку вул. Спортивна – до храму Різдва Пресвятої Богородиці. Підготовку матеріалів цього проекту на конкурс обласної ради забезпечив Роман Кушнір, за що йому  щиро вдячний.

Спільно з обласною радою запланували заміну вікон у ДНЗ №7 «Веселка» та встановлення дорожніх інформаційних знаків європейського взірця у центрі міста. Ці знаки орієнтовані в основному на гостей міста, котрі, на жаль, коли їх питають про Золочів, асоціюють його лише із Золочівським замком. У центральній частині міста знаходиться ряд пам‘яток національного та місцевого значення. Це питання має і економічну складову, оскільки притік туристів у центральну частину міста значно пожвавить торгівлю і сферу послуг. І в цьому контексті всім нам потрібно вносити свою лепту у відновлення історичного середовища, ремонт елементів благоустрою, тротуарів, фасадів будинків тощо.

– А роботи на бульварі Сковороди плануєте завершувати? Чи є у бюджеті кошти на це?

– Загальна вартість робіт на цьому фрагменті (бульвар Сковороди) становить близько 9 млн. грн. Нам вдалось виконати значний об‘єм із запланованого. Провели заміну самотічного каналізаційного колектора, водогонів, газопроводу та теплотраси. У міському бюджеті на цей рік зуміли запланувати лише 1 млн. гривень. Впродовж січня цього року я звертався про виділення коштів з Державного бюджету України на ці потреби та зустрічався із рядом народних депутатів України. Вирішувати це питання нам допомагають народні депутати України Тарас Батенко та наша золочів‘янка Ірина Подоляк (дівоче прізвище Плотиця). Маємо розуміти, що вирішення цього питання абсолютно і повністю залежатиме від того, як розвиватимуться події на Сході нашої держави.

– Чи достатньо коштів заплановано на ремонт доріг?

– Лише 572 тис. гривень ми зуміли запланувати на поточний ремонт доріг. Якщо брати до уваги дефектні акти по дорогах станом на цей час, то нам не вистачає близько 400 тис. гривень. Однак, погодні умови та рух великогабаритного автотранспорту основними магістралями міста, маю на увазі вул. Тернопільську, Бродівську (а у зв‘язку з незадовільним станом вулиці Об‘їзну, то ще й Героя України Степана Бандери, Шевченка і Львівську), можуть призвести до того, що навесні ми матимемо зруйнованими  дорожнє покриття на цих вулицях та значно більшу потребу в коштах на їх ремонт. Тому на засіданні міськвиконкому заслуховували інформацію ДАІ про обмеження проїзду вантажного автотранспорту Львівською, Шевченка, Героя України Степана Бандери.

Якщо говорити про капітальний ремонт доріг, то маємо кошторисну документацію на вулицю Шевченка – 11 млн. гривень, Бенівську – 4 млн. грн. Ці кошти «непідйомні» для міського бюджету. Тут можемо надіятись тільки на допомогу з області чи Києва.

– А як у бюджеті враховані інтереси пішоходів. Чи буде проводитись у цьому році ремонт пішохідних тротуарів?

– Потреба в ремонті тротуарів є дуже велика. Та в першу чергу будемо продовжувати замощення тротуару на вул. Львівській (навпроти 12 будинку), Бродівській, початку Бенівської, Пачовського (до управління соцзахисту), Шашкевича (від будинку убогих до скверу Франка). Окремо хочу сказати про влаштування тротуару на вулиці Тернопільській як продовження робіт із капітального ремонту моста. Цьогоріч, як просяде грунт, зі сторони ЗОШ №1 плануємо облаштувати тротуар, виконати роботи по замощенню асфальтом проїзної частини. Тут нам не стає близько 100 тис. гривень, оскільки слід влаштувати асфальтне покриття навпроти житлового будинку на вулиці Тернопільській, 2, де постійно назбирується вода, що створює значні незручності для мешканців будинку.

– Чи буде реконструйовано перехрестя Тернопільська – Труша – Чорновола з влаштуванням кругового руху автотранспорту?

– Вартість цього проекту 900 тисяч гривень. А запланувати на цей рік змогли лише 20 тисяч гривень для проведення експертизи проекту. Очевидно ці роботи виконаємо наступного року.

– Чи достатньо коштів у міському бюджеті передбачено для благоустрою міста і забезпечення роботи МВ ЖКП?

– Однозначно, недостатньо. При потребі 2,7 млн. грн. станом на даний час ми зуміли запланувати лише 2 млн. На жаль, продовжується ріст цін на будівельні матеріали  та послуги. Яка буде ситуація у червні чи серпні, важко передбачити. Важко буде забезпечити сталу роботу підприємства відповідно до потреб золочів‘ян. Слід врахувати, що для ефективної роботи треба придбати комунальну техніку, в першу чергу, комбіновану дорожню машину, оскільки наявна КДМ 1986 року випуску, ламану автовишку. Кошти на це зовсім не передбачені.

Хочу сердечно подякувати всім, хто впродовж минулого року допомагав місту ремонтувати дороги та елементи благоустрою, купував лави, вази, декоративну зелень, ліхтарі тощо. Це свідчення того, що ми зуміли повернути довіру бізнесу та золочів‘ян до міської влади. І результат не забарився.

Окреме питання – це ремонт житлового фонду міста. Зношення конструктивних елементів житлових будинків породжує проблеми їх капітального ремонту, а якщо це не робити своєчасно, то виникають надзвичайні ситуації. І фактична потреба у ремонті житла не покривається видатками міського бюджету. Ми передбачили на капітальний ремонт дахів  житлових будинків об‘єднань співвласників 746 тис. грн. та 551 тис. грн. на ремонт житлових будинків, що знаходиться на обслуговуванні МВЖКП. Житловий фонд нашого міста на 99 % приватизований, через те, маю велику надію, що мешканці квартир відноситимуться до утримання місць загального користування, як до власного майна, спільно шукатимуть шляхи до вирішення проблем їх ремонту та фінансування. Маємо використати досвід Львова, де за рахунок горищ влаштовують мансарди і таким чином вирішується питання ремонту дахів тощо.

– Ігоре Михайловичу, не можу не запитати. Усі відзначають гарний європейський вигляд центральної частини міста: лави, вазони, декоративні дерева, площу біля церкви Воскресіння Господнього, поруч – заїжджий двір, а навпроти – будівля Золочівської міської ради. Ви плануєте ремонтувати фасад міської ради?

– Дуже хочу, щоб будівля міської ради мала гарний і охайний вигляд. Це треба зробити обов‘язково, але, якщо виконувати ці роботи добре і якісно, то потрібно «підправити» дах, відновити ліпку на фасаді, поремонтувати балкон, забезпечити підсвітку фасаду. То ж це будуть видатки у розмірі значно більше, ніж півмільйона гривень. Потребують ремонту сесійна зала й інші приміщення нашої ратуші. Затверджуючи бюджет, ми за пріоритет брали все ж ремонт дахів багатоквартирних будинків городян. Також ми скерували кошти районному бюджету для забезпечення медикаментами хворих з трансплантованою ниркою у розмірі 264 тис. грн. А на фасад ми готуємо документацію з високою ймовірністю того, що ці роботи будуть виконані наступного року.

– Завершення робіт з каналізування житлового масиву Заріччя, каналізування масиву вулиць  Спортивної, Замкової, Перемоги, каналізування масиву вулиць Панаса Мирного, Ольги Кобилянської, Залізняка, продовження виконання робіт з будівництва полігону побутових відходів… Чи є намір у цьому році продовжити ці роботи, і за які кошти?

– Загальна вартість виконання будівельних робіт по цих проектах становить близько 30 млн. грн. Таких коштів немає у міському бюджеті. Однак ми належним чином оформили та надіслали запити до Державного Фонду охорони навколишнього природного середовища та передбачили співфінансування до 10 % по цих проектах у міському бюджеті. Звичайно, по-господарськи було б правильно завершити роботи з каналізування масиву Заріччя, де потрібно ще 3 млн. грн., а тоді вже приступати до виконання будівельних робіт з каналізування інших масивів міста. Думаю, це питання визріє до квітня–травня цього року, про що я інформуватиму громадськість.

– Чи вдасться цьогоріч завершити впорядкування скверу біля пам‘ятника Тарасу Шевченкові?

– Минулого року ми відзначали 200-ліття з дня народження Великого Кобзаря. Нам вдалося зробити половину площі біля пам‘ятника Тарасові Шевченку. Цього року запланували 97 тис. гривень. Хочемо провести замощення тротуарів бетонною плиткою, відновити ліхтарі освітлення, ще додатково встановити декоративні лави, впорядкувати зелені насадження, дерева, кущі, посадити квіти. Коштів недостатньо. Однак, вірю, що нам все вдасться.

 Хочу зауважити, що все те, про що ми до недавнього часу говорили, стосується видатків, а ці видатки є можливими лише за умови, що ми зуміємо виконати дохідну частину нашого міського бюджету, якщо спільно працюватимуть фіскальна служба, міська рада та платники податків. Вдячний усім членам виконкому Золочівської міської ради, насамперед, Ользі Первухіній, і, безперечно, депутатському корпусу міста за посильну участь у підготовці та затвердженні цьогорічного міського бюджету. Сподіваюсь, що усі працюватимемо на результат і спільно зуміємо зробити навіть більше, ніж запланували. Для того, щоб наші грандіозні плани з перетворення Золочева у справжнє європейське місто втілювались якомога швидше – нас чекає щоденна, важка і наполеглива праця. Хай не забракне кожному свідомому золочів'янину сили, духу та бажання до праці. А ще – усвідомлення того, що від кожного з нас залежить яким буде наш Золочів.

Розмовляла Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.