Новини Золочівщини
01:59, 16 січня 2014
1701
0

ПРО ГЕНПЛАН, НЕДОБУДОВАНУ ЛІКАРНЮ, АВТОСТОЯНКИ...

ПРО ГЕНПЛАН, НЕДОБУДОВАНУ ЛІКАРНЮ, АВТОСТОЯНКИ...
Admin
Фото: НУС

10 січня міський голова Золочева Ігор Гриньків провів нараду щодо затвердження Генерального плану міста Золочева. У нараді взяли участь інженер-будівельник міської ради Тарас Куйбіда; архітектор, головний експерт Генплану м. Золочева Іван Олійник, керівник архітектурно-планувальної майстерні № 2 ДІПМ «Містопроект» Віталій Дубина, головний інженер ШРБУ № 65 Микола Савчук, головний архітектор Генплану міста Золочева Юрій Столяров, головний архітектор «Укрдизайнгруп» Михайло Федик, начальник відділу містобудування та архітектури Золочівської РДА Роман Барчук, заступник міського голови Богдан Рибаха, секретар міської ради Дмитро Колодка, провідний спеціаліст міської ради Оксана Мартиняк.

 

Учасники наради розглянули цілий ряд важливих питань, що стосуються Генплану нашого міста. Генеральний план забудови міста вирішить цілу низку проблем, пов'язаних із транспортною розв'язкою, забудовою районного центру та інші.

Ігор Гриньків, міський голова м. Золочів:

– Інститут «Містопроект» завершує виготовлення Генерального плану нашого міста. Для всієї громади міста це дуже важливий документ, оскільки надалі визначатиме перспективи розвитку Золочева. Спрямований він на  забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних,  громадських та приватних інтересів.

Однак, у нас виникло кілька робочих питань, до розгляду нашого Генплану на містобудівній раді при Львівській обласній державній адміністрації.

Перше, потрібно відкоригувати один з розділів Генерального плану – історико-архітектурний опорний план, оскільки Золочів древнє місто і має велику історико-архітектурну спадщину та належить до п’ятдесяти історичних міст України. Коригування цього розділу мають виконати фахівці і в бюджеті міської на 2014 рік депутати повинні передбачити обґрунтовану суму коштів. Також в роботі є інший розділ Генплану – цивільний захист, над завершенням якого працюють фахівці із управління МНС.

 

Друге, це відображення у Генплані міста незавершеної будівництвом будівлі акушерсько-гінекологічного корпусу районної лікарні – довгобуду, котрий вже несе загрозу жителям міста через незадовільний технічний стан та який, на думку членів міськвиконкому, міг би бути реконструйований під житло та, як наслідок, – комплексне вирішення питання забудови масиву вздовж вул. Ак. Павлова. Там поряд із індивідуальною передбачена багатоповерхова забудова і слід вирішити питання необхідних комунікацій.

Третє, це вирішення Генпланом місць для паркування транспортних засобів та прийняття конкретних проектних рішень на відрізках, розв’язках автодоріг Золочева для попередження  можливих нещасних випадків, ДТП тощо. У п’ятницю-суботу, коли у нас базарні дні, виникає значне транспортне навантаження на вулиці Бродівську, Кривоноса, Чорновола, Тернопільську. Ми здійснили реконструкцію вулиці Шашкевича, зробили пішохідну зону. І уже на цьому етапі відчувається брак автостоянок у місті

Іван Олійник, головний експерт Генерального плану м. Золочева:

  Щодо приміщень акушерсько-гінекологічного корпусу, то першим кроком після прийняття цього об’єкту у комунальну власність міської ради, слід замовити фаховий висновок про основні несучі конструкції будівлі – чи цей об’єкт слід демонтувати, чи він можливий проведення реконструкції під житло.

Для економії бюджетних коштів міської ради я можу запропонувати проект реконструкції цього об’єкту під житло як дипломний проект кращих випускників навчальних вузів Львова і це буде основа для подальшої роботи у цьому напрямку.

Юрій Столяров також наголосив на необхідності обстежити об’єкт на міцність, зробити зйомку території та всесторонньо вивчити питання його реконструкції. А ще він зауважив про доцільність запланувати й інші об’єкти інфраструктури, робити це комплексно.

Нагадаємо, що об’єкт було передано у комунальну власність Золочівської районної ради, згодом було прийнято рішення про передання акушерсько-гінекологічного корпусу у комунальну власність м. Золочева. Та Львівська обласна рада прийняла рішення про передачу об’єкта у комунальну власність із зазначенням: «без зміни цільового призначення». На цей час уже є висновки відповідних медичних комісій про те, що потреба у будівництві такого об’єкта відпала. Іде мова про те, щоб депутати Львівської обласної ради внесли зміни у рішення. Проте, чомусь із вирішення цього питання вони зволікають.

 

Не менш важливою для міста є потреба в місцях паркування автотранспорту. Очевидним це є біля ринку, на вулицях Чорновола, Кривоноса. Що зробити на перехресті вулиць Тернопільської та Чорновола? Чи робити місця для паркування біля адміністрації? Щоб детальніше вивчити питання, гості вирішили оглянути місцевість, ознайомитись також з роботами, які ведуться щодо реконструкції моста на вулиці Тернопільській.

 

Михайло Федик, головний архітектор «Укрдизайнгруп»:

– До вирішення питання транспортної розв’язки слід підходити комплексно, необхідна зйомка території. Окрім цього, бачу, що ділянка шляху є небезпечною з точки зору дорожнього руху.  За інформацією ДАІ, на перехресті вул. Тернопільська–Чорновола–Труша стається чимало ДТП, аварій. Думаю, що тут і транспортники щось підкажуть.

Учасники наради ставили за мету виробити кінцеві рекомендації до Генплану міста, передбачити необхідну суму коштів, які слід закласти у міському бюджеті для виготовлення документацій. Проект Генплану передбачає комплекс планувальних заходів для утворення сприятливих умов проживання. Планується, що Генеральний план міста Золочева буде готовий десь у червні 2014 року.

 

 

 

Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.