Новини Золочівщини
01:49, 16 січня 2014
1614
0

«ЯК ГРОМАДСЬКО-ПАТРІОТИЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ, МОЖЕМО ДОЗВОЛИТИ СОБІ МАКСИМУМ ДЕМОКРАТІЇ»

«ЯК ГРОМАДСЬКО-ПАТРІОТИЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ,  МОЖЕМО ДОЗВОЛИТИ СОБІ МАКСИМУМ ДЕМОКРАТІЇ»
Admin
Фото: НУС

Вихід в інформаційний простір держави нового видання – явище завжди цікаве і потрібне. Тим більше, коли засновником виступає громадсько-патріотичне об’єднання «Український Чин», яке згідно з його Статутом, є громадською організацією Золочівщини. Чи так вже багато в Україні українських патріотичних громадських організацій, які спромоглися заснувати свій друкований орган? Свої друковані органи мають впливові політичні партії України, в основному, кланово-олігархічного типу. А ось про газету, яку видає громадська патріотична організація, доводиться чути не часто. Тому ми зустрілися із засновником газети «Наша українська справа» і головою громадської організації «Золочівське районне громадсько-патріотичне об’єднання «Український Чин» Олегом Сидоровичем, який  поділився з читачами своїми думками, надіями і планами на майбутнє.

– Пане Олеже, не секрет, що доводиться чути зауваження: «Чи потрібна в нашому Золочівському районі ще одна газета. Мовляв, вже одну «районку» ми маємо, район невеликий, нічого особливого в ньому не відбувається». То навіщо це Вам?

– Наше громадсько-патріотичне об'єднання «Український Чин» вже на початку своєї роботи зіштовхнулось із проблемою об’єктивного інформування суспільства про те, що ми робимо. Кожна інформація, яку ми намагалися донести до громадськості проходила, м’яко кажучи, цензуру власників, уже існуючих друкованих органів, окрім того, що вона була платною. З другого боку, і це очевидно, чим більше засобів масової інформації національно-патріотичного спрямування, тим об’єктивнішу і правдивішу інформацію зможе отримати українське суспільство. А інформація, як відомо, один із трьох «китів», на яких базуються всі суспільні і політичні процеси в державі. Так що появу нашого суспільно-політичного тижневика в інформаційному просторі треба тільки вітати. ГПО «Український Чин» разом із редакцією часопису постарається, щоб він був для нашої громади корисним і цікавим.

У нашому районі, впевнений, як і в інших районах, проходять цікаві і важливі процеси. Життя не стоїть на місці. Є безліч проблем, які ми, українці, маємо, мусимо і можемо вирішувати на місці своїми силами, або спонукати до їх вирішення органи місцевого самоврядування чи органи державної влади. Для того й існують у всіх суспільствах громадські організації, громадські рухи тощо. Українці мають великий досвід створення та успішного функціонування подібних організацій та рухів. Нам треба тільки добре пригадати вже призабуте. Це дуже цікава тема, і ми ще до неї обов’язково повернемося на сторінках нашого суспільно-політичного тижневика. Зауважу тільки, що у місті Золочеві достатньо людей, які, якщо можна так сказати, відбулися. І це правда – у нас багато людей, які вже досягли певних успіхів у бізнесі, політиці чи творчості, і які хотіли б зробити якісь конкретні добрі справи, реалізувати конкретні проекти для добра не якогось «абстрактного народу України» чи держави взагалі, а, скажімо, для окремо взятого району, міста, села чи навіть вулиці. Можна провести на вулиці освітлення, відремонтувати дорогу, впорядкувати парк чи русло маленької річки, написати і видати книгу чи просто новелу про історію села, міста, чи, навіть, окремої української родини! А чому б ні?! Це все наше, не чуже. І таких ідей та планів у нас безліч.

Саме так і формується громадянське суспільство, про яке ми так багато і красиво говоримо. Так воно зріє, не інакше. Вірю, що неоціненну роль в організації цих процесів, у нас на Золочівщині, відіграє наш суспільно-політичний тижневик «Наша українська справа». Ми шануємо і поважаємо всі вже функціонуючі засоби масової інформації, в тому числі, регіональні чи місцеві і впевнені, що наш тижневик займе серед них своє гідне місце.

– Події, породжені Майданом, які стрімко розвиваються в Україні, дають нам підстави стверджувати, що українське суспільство самоорганізовується. І це попри намагання як влади, так і опозиції опанувати такі процеси. У зв’язку з цим чи не у всіх партійних засобах масової інформації звучить роздратування з приводу створення громадських організацій в Україні? Чого б це?

– І дійсно, чого б? Напевне тому, що самоорганізоване, зріле громадянське суспільство стане незалежним, свідомим, яке вже не буде сліпо, наївно вірити, часто пустопорожнім побрехенькам партійних вождів.

Скажу одразу, ми не проти політичних партій, які і самі є, згідно з Законом України «Про політичні партії в Україні» зареєстрованими добровільними об’єднаннями громадян, тобто є громадськими організаціями. Просто в партій дещо інші завдання – оволодіння політичною владою в державі. А громадські організації – об’єднання громадян, які створюються для реалізації спільних інтересів. Тому, якщо якась із партій не задоволена самоорганізацією суспільства, то це, на мою думку, не що інше, як боязнь втратити монополію на керівництво суспільно-політичними процесами в Україні.

Чи можливе ініціювання створення якихось громадських організацій в Україні зверху? Наприклад, владою або опозицією?

– Звичайно, можливе. Оскільки в глибинних пластах суспільства відбуваються процеси самоорганізації, то обов’язково будуть намагання, як одних так і інших панувати над процесами.  Вже є перші ознаки таких намагань. Це створення, так званих, «майданних громадських організацій», нагорі і біля керівництва яких самозванно стають ті ж,  добре відомі всім нам, лідери старих політичних партій, щоб сьогодні не допустити самоорганізації українців саме через громадські організації, а коли це стає вже неможливим, то хоча б очолити їх, щоб використати у своїх вузьких партійних цілях.

Наше ж громадсько-патріотичне об’єднання «Український Чин» створене не сьогодні, і створене знизу для реалізації спільних інтересів громадян, незалежно від їхніх партійних уподобань чи партійної приналежності. Ми будемо відстоювати свою незалежність як від влади, так і від опозиції. Хоча це не виключає нашої співпраці.  Хочу це особливо підкреслити: як з представниками влади, так і з представниками опозиції. Там і тоді, коли наші інтереси співпадають, і тільки в тому випадку, коли наслідком нашої із ними співпраці буде реальна користь для української громади, для нас з вами, для конкретних людей. Така потреба відчувається в суспільстві.

Політичні процеси, які відбуваються в Україні неоднозначні, але ми повинні винести з них раціональне зерно. Не руйнувати, бо то дуже легка праця, а будувати, бо це значно важче, але необхідно.

Що стосується Майдану – то це явище в нашій історії настільки грандіозне, масштабне і глибоке, що ігнорувати його вже не зможе ніхто, як в Україні, так і за кордоном. І в цьому його основний позитив. Що таке Майдан? Чому так сталося? Які уроки та можливості відкриваються перед Україною післямайданною? Це дуже цікаві та важливі теми, як у своїй причині, так у розвитку і можливих наслідках. Наше ГПО «Український Чин», зрозуміло, не залишить їх без своєї уваги. Бо історія твориться не тільки в столиці, вона твориться і у нас в Золочеві, і всі ми з вами є тому не тільки свідками, а й учасниками. Тільки так із населення виростає нація.

– Чи означає це, що на сторінках Вашого часопису зможуть висловлювати свої думки і позиції представники різних, часом ворогуючих політичних сил? Наприклад НРУ і Партія регіонів, ВО «Свобода» і КПУ? Це було б цікаво.

– Насамперед, громадсько-патріотичний тижневик «Наша українська справа» є друкованим органом Золочівського громадсько-патріотичного об’єднання «Український Чин». Тому природно, коли ми будемо висвітлювати на його сторінках свої позиції, плани чи проекти. Але ми не виключаємо можливості, коли, скажімо, дві різні за ідеологією політичні сили України зустрінуться в дискусії з питань, що хвилюють наше суспільство, на сторінках нашого часопису. Це для нас всіх буде справою новою, бо наскільки мені відомо, чогось подібного на Золочівщині ще не було. Як громадсько-патріотична організація, ми можемо дозволити собі максимум демократії.

 

Розмовляв Іван Гонтар

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.