Замовкла Україна в скорботі

nus.in.ua, 4 грудня 2014, 12:59
0
420
Роздрукувати

«Літа 7441 від Сотворення світу (літа 1933 від Різдва Христового) був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні суші, ні потопу, ані моровиці. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав скільки невинного люду зійшло в могилу – старих, молодих, і дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

До книги буття українського народу, якщо таку буде колись написано.»

Таким епіграфом розпочинає вступну статтю «Духовна руїна» до книги «Голодомор-33» журналіст Лідія Коваленко.

Минулої суботи Україна згадувала тих, хто помер у лихоліття голодомору 1932–33 років. Також в цей день молились за тих, хто загинув у боротьбі за Україну, зокрема за Героїв Небесної сотні. Поминальний передзвін лунав у всіх храмах району. Замовкла Україна в скорботі. На площі Незалежності біля пам'ятника В. Чорноволу в Золочеві відбулась екуменічна панахида і віче-пам'яті за участю священнослужителів району. Золочівський молодіжний театр «Край» підготував історико-літературну композицію пам‘яті мільйонів, тих, хто загинув у це страшне лихоліття.

Новий 1933 рік українські селяни зустріли із сумом. Голодна смерть ходила від хати до хати, слідом за нею буксирні бригади з числа комуністів, комсомольців, сільських активістів, пияків і нероб, які вимагали продрозкладку, хлібозаготівлю…

Світ мав би розколотись надвоє, сонце мало б перестати світити, Земля перевернутися – від того, що це було на Землі. Проте світ не розколовся.  Земля обертається, як їй належить. І ми ходимо по цій стражденній землі зі своїми тривогами і надіями. Ми – єдині спадкоємці всього, що було.

Тяжко повертає український народ духовне здоров‘я. Надто багато могил:  тих, що постали десятиліття тому, і тих, що сьогодні виросли по всій Україні. Надто великі втрати. І тільки правда здатна здолати наслідки трагедії, заподіяної епопеєю насильницької колективізації, голодомору, розкріпачити волю людей. Та віримо, що крок за кроком, пройшовши  заново хресну путь своєї далекої і близької історії, віднайде себе наш народ, гідний прекрасної долі.

 

 

Леся ГОРГОТА

ТЕГИ: Голодомор, Золочів, газета, 52 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама