Новини Золочівщини
17:05, 26 вересня 2014
1136
0

Про героїчні будні військових – з перших вуст

Про героїчні будні військових – з перших вуст
Admin
Фото: НУС

Минулого тижня у Золочівській ЗОШ І-ІІІ Ст. № 1 ім. Степана Тудора з ініціативи заступника директора з НВР Ірини Панькевич проходив урок мужності та патріотичного виховання для учнів 11 класів за участю бійців української армії, які перебували у зоні АТО. До учнів завітали капітан Юрій Васильович Бойко, старший лейтенант Дмитро Михайлович Вітязь та лейтенант Максим Ігорович Бровко.

Під час проведення уроку мужності воїни розповідали про своє перебування на Сході. Вони ділилися своїми спогадами, думками. Розповідали про незламність українського духу та українського народу, про те, що ми, і лише ми, усі разом, спільними зусиллями зможемо протистояти зовнішній агресії з боку сусідньої держави.

Учні, затамувавши подих, із захопленням слухали розповіді, адже це були реальні, не перебільшені історії. Лейтенант Максим Ігорович Бровко розповів, що народився в Івано-Франківській області, до 9 класу навчався у школі. Потім вступив на навчання  у військовий ліцей звідки й почалась його військова кар’єра. Після закінчення ліцею пробував вступити у вищі військові заклади, та, на жаль, не судилось. Проходив військову службу в армії. Після закінчення армії, вступив до Харківської академії.  Після чотирьох років навчання, його, уже  лейтенанта, направлено у Золочів, в Навчальний центр Національної гвардії України. Ніколи б не міг подумати, що буде учасником АТО, що побуває на війні і побачить зовсім не ту Україну, про яку мріяв.  Настав час брати до рук зброю. Лейтенант Бровко розповів і про те, що після формування списків добровольців, які виявили бажання охороняти блокпости України, він був найпершим, готовим захищати свою країну від зла. Накинувши амуніцію на себе, Максим виїхав в місто Ізюм. В першу ж ніч йому видали бронежилет та каску, які захищають від автоматних куль. Вперше відчув неспокій на душі та неприязнь до власного страху. Намагався якомога більше розпитати, навчитись, перейняти досвіду у тих солдатів, які більше часу перебували у зоні АТО.  Розумів, що невдовзі настане мить, коли доведеться  захищати  себе чи свого товариша від ворожої кулі. Згодом була охорона блокпосту під Слов‘янськом. Розповідаючи про тяжкі воєнні будні, про щоденний ризик власним життям, Максим висловив переконання, що всією країною, від малого до великого, ми зможемо подолати ворога.

Свою героїчну історію розповідав і старший лейтенант Дмитро Вітязь. Був командиром екіпажу БТР, воював під Слов‘янськом. Їхній екіпаж побував у найстрашніших боях, як кажуть самі військові, у самому пеклі війни. Бої були настільки жорстокими і тривалими, що доходило і до рукопашного. Проте здаватись жоден не мав наміру. Кожен із екіпажу БТР мужньо виступав на захист українського народу. Розповів про велику силу молитви, як кожного дня вони молилися з отцем М. Сукмановським. Кожен із військових вірить у нашу перемогу.

Після уроку вчителі  і учні подякували усім військовослужбовцям за цікаві та повчальні розповіді. Висловили щирі слова вдячності усім воїнам, які перебувають в зоні АТО і виборюють незалежність та цілісність нашої держави.

 Заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Панькевич окремо висловила слова вдячності та подарувала військовослужбовцям книгу про Золочівську ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ст. Тудора № 1.

 

Віталій ЩУР

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.