Львівщина
01:23, 21 серпня 2014
1064
0

На львівщині провели протезування військового з АТО – вперше в Україні

На львівщині провели протезування військового з АТО – вперше в Україні
Admin
Фото: НУС

На Львівщині, вперше в Україні, успішно проведено протезування військовослужбовця, який втратив ногу в боях на Сході України. Про це повідомив начальник Військово-медичного клінічного центру західного регіону Іван Гайда.

Як зазначив Іван Гайда, донедавна безкоштовне протезування військових, які брали участь в бойових діях, гальмувалося через законодавчі перешкоди, однак наприкінці липня Верховна Рада ухвалила закон, який спрощує процедуру проведення протезування для військових, які втратили кінцівки в АТО.

Керівник центру розповів, що 36-річний військовослужбовець із Житомирщини Володимир, який виконував завдання у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі, вже не тільки зробив перші кроки під наглядом лікарів-протезистів та техніків Львівського протезного заводу, а й зміг вирушити додому, де продовжить реабілітацію.

З обласного бюджету 100 тисяч гривень виділено на потреби Військово-медичного клінічного центру західного регіону.

На сьогодні в закладах охорони здоров’я Львівщини проходять лікування 95 поранених, з них 35 – мешканці Львівської області. З лікарень вже виписано 59 військовослужбовців, які отримали травми під чаc АТО.

Нагадаємо, 23 липня 2014 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» щодо забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації учасників антитерористичної операції, які постраждали під час її проведення. Ухвалення цього законопроекту дозволило надавати оперативну допомогу щодо забезпечення протезно-ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації для учасників антитерористичної операції до встановлення групи інвалідності.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.