Львівщина
16:11, 14 серпня 2014
8987
0

Щеплення дички брунькою яблуні чи груші нового сорту

Щеплення дички брунькою яблуні чи груші нового сорту
Admin
Фото: НУС

Якщо бруньку бажаного сорту з малесеньким шматочком кори і деревини (або й без останньої) перещепити на дичку, то вона започаткує нову рослину з властивостями взятого сорту. Це найпростіший, найлегший і найдешевший спосіб окультурення дерев, найпоширеніший, особливо, в розсадництві та при перещепленні дерев кісточкових порід. Таким способом можна перещеплювати дерева у серпні. Саме про літню окуліровку (щеплення брунькою) розповідає Роман КУПЧИК:

– Перше, що потрібно зробити – це підготувати земельну ділянку. Дичку, яку будемо щеплювати, можна викопати у лісі або купити через оголошення в Інтернеті чи у фермерів на базарі. Вона має бути не тоншою, ніж олівець. Ширина міжряддя повинна бути 70–80 см. Саджанець від саджанця потрібно садити по ряду на відстані 30–35 см. Пізно восени на підготовлену та удобрену земельну ділянку ми висаджуємо дичку і доглядаємо за нею аж до серпня наступного року. Цей процес можна порівняти з доглядом за картоплею: треба кропити комплексно від шкідника і  від різних хворіб. Тобто робимо усе для того, щоб дичка була готова до щеплення.

Сам же процес щеплення брунькою виглядає таким чином. Усі гілочки, які виросли на дичці на висоті 20–30 см, треба  пообрізати ножиком, та протерти вологою ганчіркою. З плодового дерева, яке ми хочемо щепити, беремо однорічний приріст (це дуже важливо). Він має бути сильний і з молодого здорового дерева. Бо якщо дерево було уражене, то це перенесеться і на бруньку. Нарізаємо молоді живці, зрізуючи з них листочки, залишаючи хвостики приблизно по 1 см. Бажано у спеку їх багато не нарізати, щоб не засихали. На дичці з північної сторони робимо Т-подібний розріз на відстані 10–15 см. Дичка готова до щеплення, коли кора легко відстає від деревини. Якщо кора не відстає, то ще зарано робити щеплення. Надрізану кору розкриваємо, беремо підготовлену бруньку, вирізаємо частину бруньки і вставляємо в той розріз (див. малюнок). Беремо фумленту (ізоленту чи  порізану на смужки тягучу клейонку) і знизу вверх не туго замотуємо, залишаючи не замотаним хвостик. Бо по його стану визначатимемо чи прижилась брунька. До перших приморозків ми повинні зняти цю плівку. Рано навесні оглядаємо  щеплені деревця, брунька повинна бути зелена і жива. Саму дичку, вище бруньки на 1–1,5 см, треба зрізати під кутом 20–30 градусів. Місце на зрізі дички треба двічі замазати білою масляною фарбою, не зачіпаючи бруньку.

Щеплення кісточкових порід дерев (вишня, черешня, сливка, алича тощо) робиться із середини липня до початку серпня, а грушу, яблуню з початку серпня до початку вересня.

Розмовляла 

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.