Щеплення дички брунькою яблуні чи груші нового сорту

nus.in.ua, 14 серпня 2014, 16:11
0
6502
Роздрукувати
Щеплення дички брунькою яблуні чи груші нового сорту

Якщо бруньку бажаного сорту з малесеньким шматочком кори і деревини (або й без останньої) перещепити на дичку, то вона започаткує нову рослину з властивостями взятого сорту. Це найпростіший, найлегший і найдешевший спосіб окультурення дерев, найпоширеніший, особливо, в розсадництві та при перещепленні дерев кісточкових порід. Таким способом можна перещеплювати дерева у серпні. Саме про літню окуліровку (щеплення брунькою) розповідає Роман КУПЧИК:

– Перше, що потрібно зробити – це підготувати земельну ділянку. Дичку, яку будемо щеплювати, можна викопати у лісі або купити через оголошення в Інтернеті чи у фермерів на базарі. Вона має бути не тоншою, ніж олівець. Ширина міжряддя повинна бути 70–80 см. Саджанець від саджанця потрібно садити по ряду на відстані 30–35 см. Пізно восени на підготовлену та удобрену земельну ділянку ми висаджуємо дичку і доглядаємо за нею аж до серпня наступного року. Цей процес можна порівняти з доглядом за картоплею: треба кропити комплексно від шкідника і  від різних хворіб. Тобто робимо усе для того, щоб дичка була готова до щеплення.

Сам же процес щеплення брунькою виглядає таким чином. Усі гілочки, які виросли на дичці на висоті 20–30 см, треба  пообрізати ножиком, та протерти вологою ганчіркою. З плодового дерева, яке ми хочемо щепити, беремо однорічний приріст (це дуже важливо). Він має бути сильний і з молодого здорового дерева. Бо якщо дерево було уражене, то це перенесеться і на бруньку. Нарізаємо молоді живці, зрізуючи з них листочки, залишаючи хвостики приблизно по 1 см. Бажано у спеку їх багато не нарізати, щоб не засихали. На дичці з північної сторони робимо Т-подібний розріз на відстані 10–15 см. Дичка готова до щеплення, коли кора легко відстає від деревини. Якщо кора не відстає, то ще зарано робити щеплення. Надрізану кору розкриваємо, беремо підготовлену бруньку, вирізаємо частину бруньки і вставляємо в той розріз (див. малюнок). Беремо фумленту (ізоленту чи  порізану на смужки тягучу клейонку) і знизу вверх не туго замотуємо, залишаючи не замотаним хвостик. Бо по його стану визначатимемо чи прижилась брунька. До перших приморозків ми повинні зняти цю плівку. Рано навесні оглядаємо  щеплені деревця, брунька повинна бути зелена і жива. Саму дичку, вище бруньки на 1–1,5 см, треба зрізати під кутом 20–30 градусів. Місце на зрізі дички треба двічі замазати білою масляною фарбою, не зачіпаючи бруньку.

Щеплення кісточкових порід дерев (вишня, черешня, сливка, алича тощо) робиться із середини липня до початку серпня, а грушу, яблуню з початку серпня до початку вересня.

Розмовляла 

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

ТЕГИ: Купчик, щепка, яблуні, груші, газета, 36 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама