Новини Золочівщини
23:21, 21 березня 2014
17455
4

Як обробляти сад весною

Як обробляти сад весною
Admin
Фото: НУС

В одному із попередніх номерів нашого часопису ми розмовляли із садівником Романом Купчиком. Сьогодні він знову є нашим гостем для того, щоб дати корисні поради садівникам-любителям.

– Зараз на часі обрізування дерев. Ті, хто займається обрізуванням саду та планує нащеплювати нові дерева, може одночасно і заготовляти живці. Найправильніше живець заготовляти після перших морозів та зберігати у холодильнику при температурі від 2 до 5 градусів. Можна зберігати живці у землянці, засунувши пагони ємність із піском. Але зазвичай цього не роблять. Мене часто запитують чи зараз можна щепити дерева. Зараз беремо живець і кладемо у холодильник. А вже коли підщепа (дичка) починає пускати листочки, можна щепити. Саме у цей період відбувається великий сокообіг і живці найкраще приживаються.

– Як обробляєте сад весною?

– Зараз, по сплячому конусі, слід покропити дерева залізним купоросом (500 г на 10 л води). Можна це робити і пізно восени, після збору урожаю. Дерева поражаються різного роду грибками (наліт на корі дерев). Залізний купорос знищує грибок.

Також весною слід обкопувати дерева. Перекопуємо навколо дерева, неглибоко, землю площею близько 1 квадратного метра. Також потрібно побілити дерева. До вапна можна додати глину.

Не менш важливо обробити сад уже по зеленому конусу  (коли брунька трісне) бордозькою рідиною. Я б радив бордозьку рідину готувати самому, хоча є вона і в продажі.

– Як приготувати бордозьку рідину?

– Насамперед скажу, бордозьку рідину готують у пластмасовому, склянному чи емальованому посуді.   Для цього потрібно 100 г мідного купоросу та 150 г якісного гашеного вапна. У 5 л теплої води розводимо цих 100 г мідного купоросу, в іншому посуді у 5 л води розводимо 150 г вапна. Тоді помішуючи вапно, повільно вливаємо у вапно мідний купорос. Слід зазначити, що цього не слід робити навпаки. Використати її потрібно у той же день.

– Як знати чи правильно ця рідина приготовлена.

– Щоб перевірити чи  правильно приготували бордозьку рідину, найпростіше – опустити у неї звичайний цвях на 3–4 хв. Якщо цвях вкривається іржею, то слід долити іще вапна.

– Як правильно посадити дерево?

– Молоді саджанці потребують ретельного догляду. Ось мої поради для тих,  у кого обмаль часу. Перше, викопуємо яму 60х60 см, даємо туди два відра старого перегною, перемішавши із землею. Якщо сад старий, такий, що у ньому косять траву, то, розуміємо, що земля тут виснажена, а відтак забираємо її і завозимо землю з городу, теж перемішуємо з перегноєм.і садимо на це місце дерево.

– Що робити для того, щоб саджанці не обростали бур’янами?

– Я б порадив придбати чорне агроволокно. Ним застеляємо перекопану ямку, робимо отвір для кореня, перепихаємо саджанець, засипаємо корінь землею, а краї по периметру заправляємо у землю. У такому випадку навіть дрібний дощ потрапляє на кореневу систему. Якщо не застелити його, то воно заросте бур’янами, дрібний дощ до кореня не доходить, усю вологу забирає бур’ян.

– Як ще доглядаєте за молодими саджанцями?

– Дуже важливо припильнувати молоде деревце у перші роки. Молоді саджанці на початку їхнього розвитку потрібно обробляти хімічними препаратами від шкідників. У перші два роки, коли набирає сили коренева система, коли розростається крона, дерево слід доглядати. Коли воно уже набрало сили, можна уже не кропити хімічними препаратами.

– Щоб дерево стовідсотково прижилось, що робите?

– У попередньому матеріалі ("НУС" № 8 від 20 лютого 2014 року) ми уже говорили про лікування раку дерев. Отож, ми готуємо такий же розчин, як для лікування раку дерев (свіжий коров’як, глина у рівних пропорціях) і занурюємо корінь саджанця у цю однорідну масу, не обтрушуючи, садимо. Консистенція розчину має бути не надто рідкою. Так, навіть, кволе дерево приживається.

Розмовляла
Леся Горгота


Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (4)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.