Дослухаймось до закликів лікарів

nus.in.ua, 15 червня 2014, 15:23
0
503
Роздрукувати
Дослухаймось до закликів лікарів

Здоров‘я людини, здоров‘я родини, здоров‘я нації! Цей девіз попри всі негаразди сучасності має стати дороговказом всім українцям на шляху оздоровлення кожної окремої людини і всіх нас. Важливою складовою цього непростого процесу є попередження різних захворювань. Лікарі радо надають нам кваліфіковану допомогу, якщо ми звертаємось за нею вчасно, тобто при перших ознаках недуги. І найдосвідченіший ескулап не дасть ради організму, котрий знищений власною недбалістю та байдужістю. Отож, щоб люди у білих халатах отримували лише перемоги над нашими проблемами зі здоров‘ям, давайте будемо дослухатись до їхній закликів щодо попередження, профілактики, раннього виявлення цих негараздів. Ось одна з таких пропозицій:

СФОТОГРАФУЙ РОДИМКУ І отримай консультацію

у кращих онкологів

Меланома – одна із найбільш злоякісних пухлин.  Хвороба, що виникає з маленької родимки, може перетворитися у велику біду, вразити інші органи і спричинити смерть. Але на ранніх стадіях меланома піддається лікуванню і відсоток одужання може сягати 95. Сьогодні соромно помирати від  хвороб, які лікуються!

Щоб не пропустити підступну недугу лікарі Національного Інституту раку та Онкопортал  ініціювали  соціальний  проект «Сфотографуй родимку!». Вони пропонують кожній людині провести самообстеження шкірних покривів, виявити  підозрілі родимки, сфотографувати і переслати знімки. Їх консультуватимуть провідні  онкологи  Національного інституту раку, зокрема завідувач відділенням пухлин шкіри та м'яких тканин Національного інституту раку, доктор медичних наук Коровін Сергій Ігоревич. Всі знімки будуть уважно вивчені, а при потребі  буде запропоновано індивідуальну консультацію.

Отже, щоб убезпечити себе від важких наслідків недуги, вам потрібно зробити три прості кроки.

КРОК ПЕРШИЙ. ЗАУВАЖТЕ ОЗНАКИ,  ЯКІ  МАЮТЬ ВАС НАСТОРОЖИТИ

Найбільш важлива тривожна ознака  розвитку меланоми – будь-яка зміна розміру, форми або кольору новоутворення, які сталися за короткий період часу. Тож перед тим, як розпочати самоогляд, вам слід  запам’ятати кілька ознак, які мають вас насторожити:

– асиметрія родимки, одна сторона не схожа на іншу;

– нерівний край родимки;

– включення ділянок червоного, коричневого, синього або білого кольору;

– діаметр більше 6 міліметрів;

– піднесеність пухлини над навколишньою шкірою.

КРОК ДРУГИЙ. ПРОВЕСТИ  САМООГЛЯД ШКІРНИХ ПОКРИВІВ

Запам’ятавши, вказані вище ознаки, уважно огляньте свою шкіру. Для огляду незручних для очей ділянок,  можна скористатися дзеркалом або попросити про допомогу когось із рідних.

КРОК ТРЕТІЙ. СФОТОГРАФУЙТЕ РОДИМКУ І ПЕРЕШЛІТЬ НА ОНКОПОРТАЛ

1. Якщо котрась з родимок здалася вам підозрілою, ви побачили у ній одну з перерахованих вище ознак, сфотографуйте її. Це можна зробити будь-якою цифровою камерою або навіть мобільним телефоном.

2. Знімок відправте за адресою: info@onco-net.net. Можете вказати свої дані, а можете відправити лист анонімно. Відповідь ви отримаєте на вказану вами електронну адресу.

Вся процедура займе у вас не більше години, але вона може вартувати цілого життя.

І найголовніше:  пам’ятайте, ви робите це не для того, щоб виявити у себе хворобу, а щоб переконатися, що її немає. І спокійно жити далі.

ТЕГИ: онколог, фотоконкурс, Конституція, газета, 28 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама