Здоров’я
15:00, 25 тра 2014
1701
0

Кліщі і хвороба лайма

Кліщі і хвороба лайма
Admin
Фото: НУС

Кліщі можуть бути переносниками інфекційних хвороб. Сьогодні ми поговоримо про одну з таких – це хвороба Лайма, або Лайм-бореліоз.

Це розповсюджене інфекційне захворювання, яке передається людині через присмоктування інфікованих кліщів. Період від інфікування до появи перших симптомів захворювання зазвичай сягає 1–2 тижні, але може бути значно коротшим (кілька днів), або довшим – місяць і більше.

Сезон активності кліщів триває з березня по листопад. Пік захворюваності припадає на травень–вересень.

Чисельність іксодових кліщів у нашому регіоні щорічно зростає, зростає і кількість звернень громадян (як дорослих, так і дітей) з приводу присмоктування кліщів. Присмоктування кліща може відбутись як в лісі, так і в парку, саду, скрізь, де є зелені насадження.

До ранніх проявів хвороби належить гарячка, головний біль та характерне почервоніння навколо місця присмоктування кліща, яке має тенденцію до поступового збільшення. Це так званий симптом – мігруюча еритема. Якщо хворобу не лікувати, то в патологічний процес можуть бути задіяні суглоби, серце, а також нервова система. У більшості випадків, якщо хвороба лікується на ранніх стадіях, ускладнень можливо уникнути.

Несвоєчасне звернення за медичною допомогою може призвести до хронізації. Тоді хвороба важко лікується і може бути причиною інвалідності.

Тепер поговоримо про профілактику.

Як зняти кліща?

Найкраще це може зробити лікар-хірург або травматолог, а коли ви вирішили це провести самостійно, то потрібно переконатись після зняття кліща, чи не залишилась «чорна цятка» на шкірі – це може бути голівка чи лапки.

Місце ранки потрібно обробити спиртовим розчином йоду чи зеленки. Обов‘язково потрібно звернутись до лікаря-інфекціоніста поліклініки, який призначить профілактичне лікування.

Насамкінець ще одна порада: повернувшись додому з лісу чи парку, рекомендую верхній одяг залишити за межами будинку, на вулиці добре почистити його щіткою; оглянути шкірні покриви на предмет присмоктування кліща.

Раджу бути уважними до себе, щоб радість проведеного часу на природі не була затьмарена можливою хворобою.

Олександра ЛУЦЬ,
лікар-інфекціоніст Золочівської ЦРЛ

 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.