Українці страждають від зобу та онкологічних хвороб через дефіцит йоду

nus.in.ua, 29 грудня 2013, 03:09
0
712
Роздрукувати
Українці страждають від зобу та онкологічних хвороб через дефіцит йоду

Людям рекомендують для профілактики захворювань вживати йодовану сіль.

 
Зоб, кретинізм, онкологічні хвороби та невиношуваність вагітності – усе це може з?явитися через дефіцит йоду, знову нагадують лікарі-ендокринологи. Вже підготували спеціальний закон про масову йодну профілактику, але затвердити його не вдається кілька років. Від дефіциту йоду страждають усі регіони України, а особливо - західні області, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наприклад, через брак йоду у дітей можуть з?являтися вузли на щитовидній залозі. Нестача йоду може позначитись і на розумовому розвитку.

У спеціалізованій школі-інтернаті на Івано-Франківщині навчаються діти, яким програму звичайної школи засвоїти важко. Діагноз у більшості - це розумова відсталість. Те, що діти зазвичай вчать у початковій школі, тут опановують в десятому класі. Лікарі не відкидають, що ці хвороби в дітей викликані йододефіцитом матері під час вагітності.

Щоб народити здорову дитину, за кілька місяців до бажаної вагітності кожна жінка має почати вживати спеціальні медичні препарати йоду, стверджує професор Юлія Давидова.


Від нестачі йоду потерпають в усіх регіонах, каже професор Інституту ендокринології Віктор Кравченко. Тому він радить усім без винятку вживати замість звичайної йодовану сіль. Так роблять в багатьох країнах Європи, де люди страждали від йодного дефіциту. В Україні запровадити масову йодну профілактику не можуть роками, хоча закон розроблений.

Якщо закон ухвалять, то у виробництві мають перейти лише на йодовану сіль, з нею мають готувати продукти у дитсадках, в кожному магазині, навіть найменшому, поруч зі звичайною сіллю, має бути і йодована, людям пропонуватимуть перейти саме на таку. Передозування, переконують не буде, якщо додатково з йодованою сіллю не вживати препарати йоду.

Нагадаємо, що на Львівщині вчені насичують йодом рибу. 

Кореспондент ТСН Оксана Щербина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама