Здоров’я, Відео
03:09, 29 грудня 2013
1498
0

Українці страждають від зобу та онкологічних хвороб через дефіцит йоду

Українці страждають від зобу та онкологічних хвороб через дефіцит йоду
Admin
Фото: НУС
Людям рекомендують для профілактики захворювань вживати йодовану сіль.
 
Зоб, кретинізм, онкологічні хвороби та невиношуваність вагітності – усе це може з?явитися через дефіцит йоду, знову нагадують лікарі-ендокринологи. Вже підготували спеціальний закон про масову йодну профілактику, але затвердити його не вдається кілька років. Від дефіциту йоду страждають усі регіони України, а особливо - західні області, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наприклад, через брак йоду у дітей можуть з?являтися вузли на щитовидній залозі. Нестача йоду може позначитись і на розумовому розвитку.

У спеціалізованій школі-інтернаті на Івано-Франківщині навчаються діти, яким програму звичайної школи засвоїти важко. Діагноз у більшості - це розумова відсталість. Те, що діти зазвичай вчать у початковій школі, тут опановують в десятому класі. Лікарі не відкидають, що ці хвороби в дітей викликані йододефіцитом матері під час вагітності.

Щоб народити здорову дитину, за кілька місяців до бажаної вагітності кожна жінка має почати вживати спеціальні медичні препарати йоду, стверджує професор Юлія Давидова.


Від нестачі йоду потерпають в усіх регіонах, каже професор Інституту ендокринології Віктор Кравченко. Тому він радить усім без винятку вживати замість звичайної йодовану сіль. Так роблять в багатьох країнах Європи, де люди страждали від йодного дефіциту. В Україні запровадити масову йодну профілактику не можуть роками, хоча закон розроблений.

Якщо закон ухвалять, то у виробництві мають перейти лише на йодовану сіль, з нею мають готувати продукти у дитсадках, в кожному магазині, навіть найменшому, поруч зі звичайною сіллю, має бути і йодована, людям пропонуватимуть перейти саме на таку. Передозування, переконують не буде, якщо додатково з йодованою сіллю не вживати препарати йоду.

Нагадаємо, що на Львівщині вчені насичують йодом рибу. 

Кореспондент ТСН Оксана Щербина.
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.