Здоров’я
00:12, 21 березня 2014
2192
0

Цінуймо водні ресурси

Цінуймо водні ресурси
Admin
Фото: НУС
Стабільний розвиток суспільства визначається сприятливим екологічним станом навколишнього природного середовища та наявності достатньої кількості водних ресурсів відповідної якості.
Проблеми з водою з кожним роком набувають все більших масштабів.
Незважаючи на те, що вода належить до відновлювальних ресурсів і загальна кількість її на Землі залишається стабільною, запаси придатні до споживання води неухильно зменшуються, в наслідок катастрофічного зростання масштабів її використання. Залежність суспільства від водних ресурсів зростає, підвищуються вимоги до якості води. Статистика говорить, що кожен з нас п'є від 2 до 4 літрів води щодня, проте велика частина води, яку ми п'ємо, використовується в їжу, яку ми їмо: виробництво 1 кг яловичини наприклад потребує 4500 літрів води, в той час як 1 кілограм пшениці «випиває» 1500 літрів.
У межах району розвинута досить густа річкова сітка. Тут беруть початок річки Західний Буг, Золочівка, Золота Липа східна, Золота Липа західна, Гологірка, Махнівка. Загальна довжина річок 193,4 кілометра, струмків 280,2 кілометра. Водні об'єкти розміщені в басейнах річок Західний Буг і Дністер. Водний фонд становить 2858,0 га. За матеріалами інвентаризації нараховується 123 ставки з них 30 надані в користування на умовах оренди. 1 водосховище в м. Золочів і 96 джерел, з яких 28 окультурено. В гарному стані джерела в с. Червоне, Гончарівка, Струтин, Ушня, Торгів, Солова, Жуків, Шпиколоси. Планується впорядкування джерела Золота Липа (східна) річки Гологірка.
Зараз на перше місце виходить такий фактор, як збереження водних ресурсів (джерел, річок, ставків), оскільки питна вода сьогодні є вже певним дефіцитом і природні джерела потрібно окультурювати, зберігати.
Тривалий час мав примітивний стан витік річки Західний Буг у селі Верхобуж, та витік річки Золота Липа (західна) у  с. Майдан Гологірський. У 2007–2008 роках силами управління водного господарства за рахунок коштів державного бюджету було проведено роботи з покращенню екологічного та санітарного стану верхів'я і витоку річки Західний Буг. 20 квітня 2011 року відбулася підготовка і монтування знаку на витоках річки Золота Липа західна. Координатором по річці Золота Липа є громадська організація Екологічний клуб «Край», що представляє міжнародну екологічну асоціацію охоронців річки Дністер «Еко-Тірас».
Кожен подорожній, відпочивши на обладнаній з любов'ю території, вдихаючи свіже повітря, обов'язково в думках подякує, а може і замислиться про особисту відповідальність і причетність до великої справи, відродження та охорони річок.
Законом України «Про аквакультуру», який набрав чинності з 1 липня 2013 року внесені зміни до статті 51 Водного кодексу України, які передбачають розробку нормативних документів щодо Порядку надання водних об'єктів в оренду, розробки Паспорта водного об'єкта, режимів роботи водних об'єктів які надаються в оренду та Методики, розрахунку плати за їх оренду. Реалізація зазначених документів дозволить творити прозорий механізм надання об'єктів користування на умовах оренди (у тому числі для рибогосподарських цілей) і оперативного вирішення питань щодо режимів роботи водогосподарських систем, ставків для регулювання водності річок.
Для підтримки сприятливого гідрологічного режиму покращення санітарного стану водних об'єктів управління щорічно проводить природоохоронні заходи на малих річках та магістральних каналів, благоустрою джерел. Такі роботи в 2013 році проведені в м. Золочів на річці Махнівка, очищено водойму на вул. Гайдамацькій, проведені заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану потоку, а також заходи для боротьби з шкідливою дією вод на території Єлиховецької сільської ради, окультурено три джерела в селі Шпиколоси та одне джерело в селі Струтин.
Незважаючи на щорічне проведення таких робіт, забруднення малих річок, ставків, водойм в нашому районі набуває постійного характеру, і все це через відсутніх офіційних сміттєзвалищ, низьку свідомість населення.
Ріки – це живий організм, а їх вода – це наше з вами здоров'я. Буде в річках менше пестицидів, відходів нафтопродуктів, стоків від тваринницьких ферм, стаєнь, інших забруднень – будемо і ми здорові. Попит на високоякісну прісну воду з боку населення та сільського господарства безперервно зростає. Проблема води – це проблема нашого здоров'я та нашого виживання в майбутньому. Здоров'я кожного з нас на шістдесят відсотків залежить від стану води, яку ми споживаємо. Це варто пам'ятати! Водні ресурси маємо використовувати ощадливо та раціонально.
 

Відділводних ресурсів
Золочівського управління водного господарства

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.