ОДПІ
14:35, 21 жовтня 2014
928
0

Про реформування податкової системи – на зустрічі з бізнесом

Про реформування податкової системи – на зустрічі з бізнесом
Admin
Фото: НУС

В Золочівській ОДПІ  області відбулась зустріч начальника інспекції Ольги Первухіної з представниками малого та середнього бізнесу на тему: «Реформування податкової системи, зміни у податковому законодавстві та електронні сервіси ДФС України».

     Ольга Петрівна зазначила, що податкова реформа – важлива ключова функціонування економіки, особливо зараз, в кризовий для країни час. На сьогодні в Державній фіскальній службі України та Міністерстві фінансів тривають зустрічі і консультації зі спілками підприємців, бізнес-асоціаціями, експертами, працюють робочі групи з питань реформування податкової системи. За підсумками таких обговорень в парламент буде внесено оновлену концепцію податкової реформи, яка створить сприятливі умови для ведення бізнесу, виведе економіку з тіні.

   Пропонується зменшення ставки єдиного соціального внеску до 15%, якщо дохід перевищуватиме дві мінімальні зарплати, скорочення груп платників єдиного податку, запровадження податкового компромісу, непрямих методів контролю доходів фізичних осіб, добровільного разового декларування майна та податкової амністії для громадян.

     Запропонований порядок обрахування ЄСВ сприятиме не тільки детінізації зарплати, а й її зростанню. Непрямий метод контролю сплати податків полягатиме в запровадженні контролю відповідності фактичних витрат громадян на придбання активів їхнім реальним доходам. Той, хто добровільно задекларував свій майновий стан, буде звільнений від відповідальності за колишні порушення податкового чи валютного законодавства. З доходів, зазначених в разовій декларації, не треба буде платити жодних додаткових платежів. Для платників єдиного податку запропоновано три групи: фізичні особи з обсягом доходу до 300 тис. грн., до 15 млн. грн., фізичні і юридичні особи з доходом до 20 млн. грн. Для суб’єктів господарювання з доходом до 20 млн. грн. в рік пропонують заборонити податкові перевірки протягом двох років, за винятком їхніх заяв, рішення суду чи вимог кримінально-процесуального кодексу.

   Крім цього, в ході зустрічі проінформовано про створення вільної економічної зони «Крим», здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території, особливості оподаткування благодійної допомоги, наданої на користь антитерористичної операції та ін.

    Також посадовець нагадала про переваги подання звітності в електронному вигляді, використання електронних сервісів ДФС України та функціонування сервісу «Пульс».

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.