Політика
16:49, 14 серпня 2014
960
0

Рада прийняла законопроект про люстрацію у першому читанні

Рада прийняла законопроект про люстрацію у першому читанні
Admin
Фото: НУС

Законопроект пропонує запровадження в Україні обов'язковості проходження процедури перевірки при призначенні/обранні на посади в органах державної влади.

Верховна Рада 14 серпня у першому читанні прийняла законопроект № 4359а "Про очищення влади". За відповідне рішення проголосували 252 депутати.

Відповідно до законопроекту, оскільки влада останнім часом повністю дискредитувала себе, наступним кроком чинної влади має стати її очищення.

Законопроект пропонує запровадження в Україні обов'язковості проходження процедури перевірки при призначенні/обранні на посади в органах державної влади, а також осіб, які вже обіймають ці посади. На думку авторів, при прийнятті даний закон дозволить сформувати апарат управління з осіб, які не скомпрометували себе співучастю у злочинах попередньої політичної системи, а також очистити апарат управління від осіб, причетних до злочинів попередньої влади, в тому числі і влади, яка панувала до проголошення незалежності України.

"Для досягнення вказаної мети законопроектом запроваджується проведення відповідної процедури перевірки при вирішенні питання про можливість призначення особи, як суб'єкта перевірки, на посаду в органах влади, а також організація процедури перевірки осіб, які є суб'єктами перевірки на відповідність визначеним законопроектом критеріям, з метою вирішення питання про можливість їхнього подальшого перебування на відповідній посаді", - йдеться в документі.

Організація з проведення перевірки суб'єктів перевірки, що вже обіймають виборну посаду або претендують на її заняття, покладається на Центральну виборчу комісію як орган перевірки згідно з цим Законом.

Згідно з проектом закону, суб'єкти перевірки не пройшли її, якщо вони:

1) обіймали вищі державні посади виконавчої та судової влади з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014;

2) обіймали відповідну посаду в період з 1 грудня 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були в цей період звільнені за власним бажанням з органів державної влади (державних органів);

3) працівники правоохоронних органів, слідчі органів досудового розслідування, слідчі, оперативні працівники, інспектори, які проводили слідчі і оперативні дії щодо учасників акцій громадянського протесту і масових заходів у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014;

4) державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, які будь-якими діями або бездіяльністю намагалися перешкодити або перешкоджали реалізації конституційного права громадян України збиратися мирно і проводити збори;

5) особи, які співпрацювали зі спецслужбами інших держав як таємні інформатори або помічники в оперативному отриманні інформації, встановленому у судовому порядку;

6) особи, які публічно закликали до сепаратизму, порушення територіальної цілісності і суверенітету України, розпалювали міжнаціональну ворожнечу,

а також цілий перелік інших держслужбовців, які дискредитували себе.

Також окремим пунктом у проекті закону винесено вимоги до люстрації осіб, які обіймали ряд державних посад в УРСР до 19 серпня 1991 року.

Нагадаємо, на засіданні Верховної Ради 12 серпня депутати не погодилися навіть включити даний законопроект до порядку денного.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.