Священича проща у Перемишлянах

nus.in.ua, 25 тра 2014, 12:27
0
1110
Роздрукувати
Священича проща у Перемишлянах

14 травня день розпочався з невеличкого дощу, але він не завадив здійснитись всім планам жителів Перемишлян. У цей день у місті проходила священича проща пам’яті отця Омеляна Ковча. Як і щороку, на свято завітало чимало парафіян, відомих для України церковних постатей та звичайних священиків звідусіль. Присутні висловлювали щиру повагу до постаті блаженного, молились, просили спокою та миру в країні, любові і злагоди між всіма народами.

Народився отець Омелян у селі Космач на Гуцульщині 20 серпня 1884 року. У сім’ї хлопчика було чимало родичів, які присвятили життя душпастирству, зокрема і батько. Саме тому, після закінчення гімназії, син теж пішов навчатися до римської Колегії святих Сергія і Вакха, де провчився з 1905-го по 1910 рік.

Священича проща у Перемишлянах

У 1912 році їде до Боснії, де займається душпастирською опікою емігрантів з Галичини. У 1916 році повертається в Україну, а в 1919-му стає капеланом Української Галицької армії, за що пізніше потрапляє у польський концтабір. Також співпрацював з ОУН-УПА, дехто припускає навіть його членство в організації.

Вже у 1922 році його призначають парохом храму св. Миколая греко-католицької громади в місті Перемишляни. Ту він продовжив свою активну діяльність не лише як священнослужитель, а й як активний громадський діяч.

Під час німецької окупації Західної України, намагався рятувати від смерті євреїв. Отець видавав метрики про хрещення та охрещував згідно з греко-католицьким обрядом. Загалом євреям було видано більше 600 свідоцтв про хрещення. О. Ковч звертався з листом до Гітлера, в якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати євреїв у гетто. За ці дії навесні 1943 року був заарештований гестапо за надання допомоги євреям і ув'язнений у концтаборі Майданек. В концтаборі продовжував свою духівницьку місію та сповідав, хрестив арештантів.

25 березня 1944 р. був газований та спалений у крематорії концтабору смерті Майданек (нині на терені міста Люблін, Польща).

Священича проща у Перемишлянах

У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив «духівника Майданека» блаженним. Після цього відзначення громада Перемишлян вирішила якнайпочесніше вшановувати пам’ять свого пастиря та ось уже третій рік приймає у себе священиків зі всієї України, а цього року і зі всього світу. Очолив прощу Високопреосвященний Владика Василь, Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський. Також на подію завітали Владика Ігор Возьняк, Владика Тарас Сеньків, Владика Йосафат Говера та Владика Василь Івасюк. Владики та священики у супроводі співучих семінаристів відслужили урочистий Молебень в храмі Св. Миколая.

Після цього відбулася урочиста хода з Церкви Св. Миколая до пам’ятника блаженного священномученика Омеляна Ковча, де прозвучала духовна наука для служителів Церкви. Дійство завершилось Архиєрейською Божественною Літургією в храмі Св. Володимира та блаженного священномученика Омеляна Ковча, в якій взяли участь понад 300 священиків. Серед багатьох мирян та прочан у прощі взяли участь офіційна делегація з м. Лосіце (Республіка Польща), яку приймав Перемишлянський міський голова Олександр Зозуля. Детальніше про Всеукраїнську прощу духовенства читайте у наступному номері нашої газети.

Роксолана МУДРАК

ТЕГИ: проща, Перемишляни, газета, 24 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама