Новини Золочівщини
01:46, 09 тра 2014
1482
0

Отець Омелян Ковч – священик, який став блаженномучеником та прикладом служіння для сучасного духовенства

Отець Омелян Ковч – священик, який став блаженномучеником  та прикладом служіння для сучасного духовенства
Admin
Фото: НУС

У 2001 році під час душпастирського візиту до України Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив блаженними 28 достойників з числа духовенства, монашества та мирян УГКЦ, які у ХХ столітті віддали своє життя за Віру і Церкву. Серед проголошених був духівник табору смерті «Майданек» Омелян Ковч.

Протягом свого 20-літнього душпастирювання у м. Перемишлянах та навколишніх селах Омелян Ковч славився відвагою та впевненістю у своїх діях. Життя отця Омеляна закінчилося трагічно, але було наповнене великою любов’ю до Бога та людей. Позиція відкритості отця Омеляна до кожної людини без огляду на національну чи релігійну приналежність особливо виявилася у важкий час війни. У 1944 році отець Ковч загинув в концтаборі, але з волі Божої не загубився у людській пам’яті.

У Перемишлянах у 2012 році відкрили та освятили пам’ятник священномученику Омеляну Ковчу. Подія мала всеукраїнське значення, зібрала понад двадцять владик Української греко-католицької церкви та близько тисячі священиків, а також представників влади різних рівнів. Під час відкриття та освячення пам’ятника відбулась Всеукраїнська Проща та Архієрейська Божественна Літургія за участю Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука).

Задум пам’ятника дуже символічний та візуально гармонійний. Омелян Ковч босоніж стоїть на гранітній плиті, яка символізує землю, зокрема і концтабору Майданек, з хрестом в руці. Проект 2,5-метрового бронзового пам’ятника Омелянові Ковчу виготовив скульптор Володимир Одрехівський у співавторстві із архітекторами Олександром Яремою, Олександрою Лібич, Денисом Белюхом та Олександром Матушковим. Кошти на цей пам’ятник дали близько тридцяти жертводавців. До спорудження монументу також долучилися представники Комітету із вшанування пам’яті блаженного священомученика Омеляна Ковча, а також Перемишлянська міська рада.

Відтоді місто Перемишляни стало одним із центрів паломництва. Чи не кожен день до пам’ятника приходять та приїжджають люди, для яких отець Омелян Ковч став взірцем жертовності та вселенської любові. Часто у місті можна побачити групи туристів і паломників з різних областей України та інших країн, які хочуть оглянути церкву Святого Миколая, де Ковч був парохом з 1923 до 1943 року, помолитися біля Його мощей та побувати у сквері, в центрі якого – пам’ятник блаженномученику.

Цьогоріч 14 травня у Перемишлянах відбудеться вже ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ, присвячена п’ятій річниці проголошення блаженногосвященомученика Омеляна Ковча покровителем душпастирів Української греко-католицької церкви, а також 25-тій річниці легалізації УГКЦ.

Перемишлянський міський голова Олександр Зозуля на питання, яке значення має ця подія у житті міста, розпочав свою відповідь з того, що у Перемишлянах вже втретє відбуватимуться такого роду заходи. Важливість їх полягає в тому, що вони несуть у своєму змісті два напрямки. Найперше, перемишлянці відчувають гордість за те, що в одному із храмів міста був парохом понад 20 років отець Омелян, який на своїх духовних науках та власних життєвих прикладах у міжвоєнний та воєнний час виховував у жителів міста дух патріотизму, справедливості та любов до ближнього, якої б національності він не був. У Перемишлянах є ще люди старшого віку, які пам’ятають отця Ковча і, слухаючи їхні спогади, приходить думка, що ця людина правдиво заслужила собі таку добру славу.

Другим важливим напрямком є те, що до Перемишлян з’їжджається велика кількість владик і священиків, а також представників влади. Такими подіями місто привертає до себе увагу. Ми пишаємося тим, що у нашому місті побував отець і глава УГКЦ Святослав (Шевчук), відомі особистості держави та області, і навіть із інших країн світу. Місто стало відомим і серед багатьох мирян різних церков та народів. Ми завжди раді бачити гостей та паломників на нашій землі та ласкаво запрошуємо усіх охочих відвідати місто Перемишляни.

Проща розпочнеться молебнем до блаженного священомученника Омеляна Ковча в храмі Святого Миколая, де впродовж 1922-1943 років він провадив своє душпастирське служіння

Після молебня колона священиків на чолі з єпископами вирушить до пам’ятника о. Омеляну Ковчу, біля якого буде виголошена духовна наука.

Після цього духовенство і вірні вирушать до храму Святого Володимира та блаженного священомученика Омеляна Ковча, де відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Високопреосвященний Владика Василь, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський.

ПРОГРАМА ПРОЩІ:

8 год. – 9 год. – прибуття учасників прощі

9 год. 30 хв. –10 год. 15 хв. – Урочистий Молебень (Церква св. Миколая)

10 год. 15 хв. – 10 год. 55 хв. – Урочиста хода від Церкви св. Миколая до пам’ятника блаженного священомученика Омеляна Ковча. Духовна наука.

11 год. – 13 год. – Архієрейська Божественна Літургія в храмі св. Володимира та блаженного священомученика Омеляна Ковча (очолює Високопреосвященний Владика Василь, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський).

Анна ВОТУМ

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.