Укрaїнa
23:58, 11 квітня 2014
2866
0

Відпочинок у Болгарії як альтернатива Криму

Відпочинок у Болгарії як альтернатива Криму
Admin
Фото: НУС

Цього літа Державне агентство України з туризму та курортів не рекомендує українцям їхати в АР Крим, оскільки не може гарантувати безпеку відпочинку. «Наразі ми не знаємо, що діється з туристичним сезоном в Автономній Республіці Крим, тому що ця територія є окупованою. Ми не можемо гарантувати безпеку українських туристів на цій території», – зазначив на прес-конференції в минулої п'ятниці заступник голови Держтуризмкурорту Андрій Шенін. Відповідно до статистичних даних, у 2013 році Крим відвідало 5,9 мільйонів осіб. 65 % з них – турпотік з України, 25 % – громадяни країн СНД, 10 % – з країн далекого зарубіжжя. Держтуризмкурорт радить українцям відвідати інші курорти країни  – Причорномор'я, Приазов'я, Карпатський регіон.

У регіонах готують спеціальні програми для прийому туристів – наприклад, тури вихідного дня за півціни. Регіональні туроператори намагаються залишати ціни на відпочинок на рівні минулого року.

Ми запросили до розмови про оздоровлення та відпочинок дітей начальника відділу молоді та спорту Управління з питань освіти, молоді та спорту Золочівської райдержадміністрації Ольгу Климук:

– Ольго Миронівно, у Золочівському районі розпочалась підготовка до літньої відпочинкової кампанії. Розкажіть, будь ласка, про це детальніше.

– Цьогоріч у бюджеті на оздоровлення дітей району закладено 601,3 тис. грн. Для порівняння у минулому році  було 657,8 тис. грн.  Крім того на оздоровлення 10 дітей із ДБСТ і п‘ятьох дітей із двох прийомних сімей з районного бюджету виділено  45 тис. грн. Розпочався підготовчий етап реконструкції позаміського табору відпочинку «Сокіл», в якому відпочивають діти пільгових категорій району. Крім того у 2014 році в обласному бюджеті на оздоровчу кампанію виділено 6 млн. грн. на 2335 путівок, якими можуть скористатися і діти пільгових категорій нашого району.  По бюджетних путівках можуть оздоровитись діти-сироти, діти-інваліди, діти із багатодітних, малозабезпечених сімей у таборі «Лісотехнік» (с. Рибаківка, Березанський район, Миколаївська область) та у Трускавці. Безкоштовно дітей з багатодітних сімей оздоровлюватимуть у таборі «Ровесник» (м. Червоноград), «Дружба» (с. Свірж, Перемишлянський район) та «Політехнік-3» (смт. КоблевоБерезанський район, Миколаївська область) і у двох таборах у с. Сергіївка та Арабатська Стрілка.

Путівки з 10% доплатою за рахунок батьків для обдарованих дітей (обласного рівня) та дітей, які перебувають на диспансерному обліку,   є у таборах «Карпати», «Політехнік-2», табір в с. Лазурному; 20 % путівки – обдаровані діти (районного рівня) – «Романтик» (м. Скадовськ, Херсонська область); 30% путівки –  табір «Одісей» (смт. Кирилівка, Якимівський район, Запорізька область); та 50 % путівки –  табори «Одісей» (смт. Кирилівка, Якимівський район, Запорізька область) та «Романтик» (м. Скадовськ, Херсонська область).

З державного бюджету (всеукраїнський рівень) сьогодні можемо говорити лише про оздоровлення дітей  УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса). Від путівок наданих нам по розподілу на перших три заїзди ми відмовились у зв‘язку із ситуацією в країні. Наступний тематичний заїзд «Подвигу жити вічно» триватиме з 20 квітня до 10 травня; далі з 1 до 21 червня «Літній ігроленд»; з 24 червня до 14 липня «Молодогвардійські підмостки»; з 17 липня до 6 серпня «На крилах лелеки»; з 9 до 29 серпня «Чорноморські віражі»; з 5 до 25 вересня «Форум активних та дієвих»; з 28 вересня до 18 жовтня «Академія ідей»; з 21  жовтня до 10 листопада «Різнобарвна Україна»; з 13 листопада до 3 грудня «Сезон позитивних змін»;  з 6 до 26 грудня «Світ мандрів».

Також свої послуги з оздоровлення пропонує Центр оздоровлення та відпочинку Львівщини

– Розкажіть про пропозиції  цього центру на 2014 рік.

– Громадська організація «Центр оздоровлення та відпочинку Львівщини» (м. Львів, вул. Коперника, 11/2, e-mail: lviv_ozdorov@ukr.net, 096-113-09-83, 099-376-30-27, 063-473-60-64), метою діяльності якої є впровадження та розвиток альтернативних форм відпочинку й оздоровлення дітей, молоді та сімей області, пропонує відпочинок дітей віком 7-17 років влітку 2014 р. Пропонуються одні з кращих за ціною та якістю наданих послуг дитячі заклади оздоровлення. Це, зокрема, ОСТ «Лісотехнік» (Миколаївська обл., с. Рибаківка, НОТ «Політехнік – 3» (Миколаївська обл., с. Коблево) та ДОТ «Романтик» (Херсонська обл., м. Скадовськ), та  Дитячий заклад санаторного типу «Дельфін» (Херсонська обл., м. Скадовськ).  На Львівщині: дитячий центр оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка» (Львівська обл., Жовківський р-н, с. Зіболки), дитячий оздоровчий табір «Веселка» (Львівська обл., Дрогобицький р-н, с. Старий Кропивник),

– Ольго Миронівно, як розуміємо ні «Артеку», ні інших кримських таборів наші діти цього року відвідати не зможуть…

  На жаль, але це так. Тішусь тим, що до цього сезону ми встигли оздоровити усіх бажаючих дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, у таких таборах республіканського значення, як «Артек» та «Молода гвардія». А це вихованці «Рідного дому», діти з опікунських сімей. У них залишились хороші враження від відпочинку у цих таборах.

Як альтернативу кримському відпочинку нам пропонують  відпочинок та оздоровлення на курорті  Сонячний Берег та Кітен найбільших морських курортах на сході Болгарії. Сонячний Берег розташований біля затоки в Чорному морі з пляжем, довжиною 10 кмі шириною в центральній частині до 100 м, покритим дрібним жовтим піском. Знаходиться між містами Варна ( 90 км) і Бургас ( 36 км), і є частиною міста (громади) Несебр, стара частина якого включена в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Болгарії. Між Старим Несебром і Сонячним берегом (до північного краю) курсують міські автобуси.

Дитячий оздоровчий комплекс «Теодора» (курорт Сонячний Берег, Болгарія). Знаходиться на відстані  250 м від моря. Проживання в 3-х *** корпусах. У корпусі 9 двомісних номерів, 44 тримісних номери та 11 апартаментів (для сімейного відпочинку). У стандартному номері: 3 ліжка, шафа, персональні тумбочки, холодильник, ТБ (з українськими каналами), індивідуальний кондиціонер, балкон. Санвузол: умивальник, душ, туалет, дзеркало. Харчування 4-х разове, збалансоване. На території табору басейн, танцювальний зал з дзеркалами, 2 спортивні площадки, які включають: баскетбольне, футбольне, гандбольне поля, волейбольне поле на піску та тенісні корти. Для дітей функціонують гуртки та секції. Повна вартість путівки на 10 днів з проїздом становитиме 250 євро.

А ще відпочинок та оздоровлення на курорті Кітен, що розкинувся на берегах двох наймальовничіших заток, там, де зустрічається з морем гора Странджа. Обидві затоки окреслюють два пляжі: північний – Атліман з видом на гору Приморсько і південний  – Урдовіза. Пляжна смуга має довжину близько 3 км і ширину близько 100 м. Пляжі просторі з дрібним золотистим піском. Море в затоці оптимально підходить для купання дітей – рівне з пологим дном, неглибоке і безпечне, морська вода чиста, спокійна і тепла. Курортне містечко Кітен представляє унікальні можливості для дитячого та сімейного відпочинку.

Дитячий творчий табір «Разом» (м. Кітен, Болгарія). На території комплексу розташовуються два корпуси: корпус «Захід» (відреставрований в 2013 році), і  «Схід» (повна реконструкція 2014). В корпусах 80 номерів (кожен 20 кв. м), 1-кімнатний 3-х місний номер. У номері: 3 ліжка, шафа, персональні тумбочки, ТБ (з українськими каналами), індивідуальний кондиціонер, міні-бар в кімнатах для дорослих (заповнений по приїзду), світильники. Санвузол: умивальник, душ, туалет, дзеркало. Балкон з видом на парк і лісовий масив. Щоденне прибирання номерів та зміна білизни – 1 раз на тиждень. На території табору басейн, спортивні та ігрові майданчики, місце для прогулянок. Пляж знаходиться в 300 м від моря. Харчування у таборі «Разом» 4-х разове, дитяче меню, обслуговування офіціантами. Сніданок, обід і вечеря – шведський стіл; полудень – фрукти, сік, випічка. Є власна пекарня та кондитерський цех. Для дітей діють гуртки: юних телеведучих (табірне телебачення), редакція газети «Разом» (журналістський гурток), англійський клуб (щоденні практичні заняття), творці прекрасного (творчі лабораторії), гурток чудес (майстер-класи з ілюзіон- мистецтва), гурток справжніх чоловіків (лазерні бої).

Повна вартість путівки на 15 днів з проїздом становитиме 350 євро.

Усі, хто хоче детальніше довідатись про оздоровлення дітей у 2014 році, можуть звертатись у відділ молоді та спорту Управління з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації до начальника О. М. Климук у каб. 204, 2 поверх, вул. Чорновола, 3, тел. 4-41-06.

 Розмовляла

 Ірина ДОМАРЕЦЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.