Укрaїнa
01:24, 21 березня 2014
1258
0

Національна гвардія відроджується

Національна гвардія відроджується
Admin
Фото: НУС

Національну гвардію України створено Законом України «Про Національну гвардію України» 4 листопада 1991 року. Ця державна військова формація, покликана захищати суверенітет України, її територіальну цілісність, а також життя й особисту гідність громадян, їх конституційні права та свободи від злочинних посягань та інших антигромадських дій.

Діяльність НГУ будувалася на принципах законності, гуманізму та поваги до особи, її прав і свобод. Указом Президента України Л. Кучми «Про Національну гвардію України» від 6 жовтня 1995 року, незважаючи на норми вказаного вище Закону, НГУ було підпорядковано Президентові України.

11 січня 2000 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України» відповідно до якого відбулося розформування Національної гвардії України. Цим законом особовий склад, військову техніку, озброєння, фонди та решту майна з'єднань, частин, закладів та установ НГУ було передано внутрішнім військам МВС та Збройних Сил України. Виконання функцій щодо охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав на території України було покладено на МВС.

13 березня 2014 р. Верховна Рада України, ухваливши закон «Про Національну Гвардію України», відновила Національну гвардію України.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив: «Ми оголосили мобілізацію в обсязі 20 тисяч  осіб і подали відповідні розрахунки, підготували відповідні місця для початку мобілізації. Один з центрів знаходиться під Києвом (Нові Петрівці), там вже перебувають близько 600 мобілізованих. Ще один центр – у Золочеві (Львівська область), також ще буде відкрито 4 центри. Люди будуть мобілізовані протягом найближчих двох тижнів. Одночасно з цим міністерство внутрішніх справ почало збір пожертвувань і грошей на забезпечення діяльності Національної гвардії.»  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк чітко та однозначно наголосив: «…хто хоче захищати країну, той йде у Нацгвардію. Там є тренувальні центри, там видають законну зброю.»

Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, входить в систему МВС і призначена для виконання завдань із захисту та охорони життя і законних інтересів громадян, суспільства і держави, а також по забезпеченню державної безпеки і захисту державного кордону, припиненні терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих формувань, терористичних організацій, організованих злочинних організацій.

Також національна гвардія України у взаємодії зі Збройними Силами України бере участь у відбитті збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення військових (бойових) дій.

Загальна чисельність формування може становити до 60 000 чоловік. Військово-політичне і адміністративне керівництво Національною гвардією України здійснюється МВС. Керівника Національної гвардії затверджує Верховна Рада з подачі президента України.

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.