Під час посту головне – Не з‘їсти один одного

nus.in.ua, 27 лютого 2014, 22:32
0
512
Роздрукувати
Під час посту головне –  Не з‘їсти один одного

З третього березня, розпочинається Великий піст, який триватиме сім тижнів. Піст готує віруючих до Світлого Христового Воскресіння (Пасхи).

Великий піст – найдавніший і головний піст Української Православної Церкви. Під час Посту дозволяється споживати лише рослинну їжу. Піст може бути спрощений для людей зі слабким здоров’ям, для вагітних і жінок, що годують немовлят, а також для тих, хто важко працює. Власну міру Посту краще узгоджувати зі своїм духівником.

Обмеження є не лише у вживанні їжі, а також у розвагах, піст повинен мати позитивне наповнення і значення. Це передусім час молитви, покаяння, милосердя та інших добрих вчинків. Багато святих отців радять під час Посту прочитати всі чотири Євангелія. На церковних службах за період Посту прочитуються біблійні книги Буття, пророка Ісаї та Притч Соломонових. Тим, хто не має можливості відвідувати щоденні церковні служби, добре було б самому прочитати ці книги у вільний час. Під час Посту в усіх храмах змінюється порядок богослужінь. Божественну літургію служать лише по суботах і неділях. Крім того, по середах і п’ятницях правиться Літургія Ранішосвячених Дарів, під час якої причащаються Святими Таїнами, що були освячені на попередній повній Літургії. Під час першого тижня Посту, з понеділка по четвер включно, на Великому повечір’ї читається Великий покаянний канон святого Андрія Крітського – один із шедеврів візантійської церковної монографії, який у народі зветься Поклони. Цей же Канон читається у Середопістя, в середу. Також протягом посту у церквах служать Хресну дорогу.

Проте, найголовніше під час посту – не їсти один одного. Адже інколи утримуючись від скоромної їжі можна набагато більше нагрішити словом чи думкою.  У цей час слід більше уваги приділяти душі, молитвам за благополуччя живих та упокій мертвих рідних і близьких.

 

 

Леся ГОРГОТА

ТЕГИ: піст, Новини України, газета, 13 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама