Укрaїнa, Культура
21:42, 11 лютого 2014
1764
0

Сторінками створення нашої історії

Сторінками створення нашої історії
Admin
Фото: НУС

Історія України – це сукупність подій, які творили нашу державу. Тут було все: і тяжкий біль утрати, і велика радість від перемог. Ми – нащадки славного роду, роду воїнів за свободу, за чисте і світле небо над нашими головами, борців, які не вагаючись закривали нашу землю від куль.

Оглядаючись назад, переглядаючи підручники по історії ми зустрічаємо факти беззаперечної мужності та відваги, чистих помислів та справжнього патріотизму.

Зараз, наше суспільство не завжди розуміє значимість і важливість історії. Оглянемось трохи назад. Київська Русь – могутнє державне утворення, цілісна політична система, законодавство та місце на міжнародній арені. Прийнято вважати, що саме той час був найбільш успішним в процесі творення державності. Адже, політична діяльність київських князів була зорієнтована на об’єднання та територіальне зміцнення кордонів. На перший план виходили міжнародні зв’язки, співпраця з Візантійською імперією. Суспільний лад Русі, політичні пріоритети поклали міцний фундамент для створення української держави. Незважаючи на значні успіхи, Київська Русь переживає період роздробленості, що негативно позначилось на загальній системі державотворення.

Наступний період історії України, який заслуговує значної уваги – Гетьманська держава. На мою думку, саме намагання Богдана Хмельницького реформувати українську політичну систему вивело її на новий рівень. Ці зміни були явними у військовій могутності, суспільних та релігійних реформах. Період Хмельниччини – це якісно нові перетворення та зміни політичних переконань. Основні ставки зроблено на співпрацю із іноземними державами, боротьба із завойовниками (Російська імперія). За весь час існування козаччини українська держава переживала значні зміни у політичній структурі, територіальних межах та іноземного впливу. Це залишило слід для подальшого формування цілісності та самостійності держави.

Рухаючись далі, на декілька сотень років вперед бачимо продовження боротьби за самостійність. І знову ж таки, значний вплив на політику держави наших східних сусідів. УНР і ЗУНР - відображення нової епохи, зміна соціальної структури та пріоритетів населення. Нові погляди характеризувались та ґрунтувались на зміцнення державного апарату, відокремлення та звільнення від політичного гніту Російської держави. 1919 р. 22 січні – один з найважливіших кроків до об’єднання українських земель в одну державу. Хоч цей факт не був реалізований, як задуманий, це дало поштовх зрушенням, які прокотились по всій країні. Ідея звільнення протягнулась через великий період часу.

Приєднання України до СРСР знову повернуло нашу державу до початкової точки. Звуження політичних повноважень, заборона іноземної співпраці, жорстка цензура. Політика радянського союзу щодо українських земель не виділялась лояльністю, яка б ґрунтувалась на демократичних засадах. Основне завдання – повний контроль над Україною.

Незважаючи на всі події та намагання підкорити нашу країну, держава стала незалежною. Але пройшло більше ніж двадцять років, багато чого змінилось, але не змінилось лише одне – бажання домінувати Російської держави.

В світлі останніх подій, питання свободи та демократії як ніколи загострилось. Всю Україну охопило непереборне бажання до змін, але не завжди ці зміни можуть бути позитивними для всіх. Інколи, для того щоб прийняти правильне рішення потрібно зупинитись і подумати, особливо тоді, коли ти відповідаєш не тільки за себе, а й за цілу країну. Бажаю нашим політикам розумних та зважених рішень, адже наше життя як бумеранг, завжди все повертається. Слава Україні! Героям Слава!

Галина Федишин

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.