Світ
14:48, 09 листопада 2014
13832
578

Правила джентельмена

Правила джентельмена
Maria
Фото: НУС
Дивно, але більш ніж за 100 років правила хорошого тону практично не змінилися.

Ми хочемо вас познайомити з основними правилами спілкування для джентльменів, які вперше опубліковані в 1875 році в A Gentleman's Guide to Etiquette автора Cecil B. Hartley.

 1. Верхом невихованості є відволікання під час розмови на свій годинник, телефон або записну книжку. Навіть якщо ви втомилися і вам нудно, не показуйте цього.

2. Ніколи не перебивайте того, хто говорить. Навіть просте уточнення неправильної дати може бути неввічливим, якщо вас про це ніхто не просив. Ще гірше закінчувати за людину його думку або квапити його будь-яким способом. Дослухайте до кінця анекдот або історію, навіть вже знайомі вам.

3. Ніколи не намагайтеся довести свою правоту за допомогою підвищення голосу, зарозумілості або принизливого поводження. Будьте завжди люб'язним і відвертим, вільним від всякого диктаторства.

4. Ніколи, якщо, звісно, вас не просили цього зробити, не говоріть про ваш бізнес або професію в суспільстві. Взагалі поменше приділяйте уваги до своєї персони.

5. Джентльмен, що володіє інтелектом і культурою, як правило, скромний. Він може відчувати, перебуваючи в суспільстві звичайних людей, що в інтелектуальному плані він вище тих, хто навколо нього, але він не буде прагнути показати свою перевагу над ними. Він не буде прагнути зачіпати теми, в яких співрозмовники не володіють відповідними знаннями. Все, що він говорить, завжди зазначено ввічливістю і повагою до почуттів і думок інших.

6. Не менш важливо, ніж уміння добре говорити, вміння з цікавістю слухати. Саме воно робить людину чудовим співрозмовником і відрізняє людину з хорошого суспільства.

7. Ніколи не слухайте розмову двох осіб, яка не призначена для вас. Якщо вони так близько, що ви не можете не чути їх, ви можете, дотримуючись пристойності, просто перейти в інше місце.

8. Намагайтеся говорити, наскільки це можливо, коротко і по справі. Уникайте тривалих відволікань і не належних до предмета зауважень.

9. Навіть якщо ви впевнені, що ваш опонент зовсім непровий, ведіть дискусію спокійно, висловлюйте аргументи і контраргументи не переходячи на особистості. Якщо ви бачите, що співрозмовник непохитний у своїй помилці, вправно переведіть розмову на інший предмет, залишаючи йому можливість зберегти обличчя, а вам уникнути гніву і роздратування.

10. Майте стійкі політичні переконання. Але не випинати їх при будь-якому випадку і ні в якому разі не змушуйте інших людей погоджуватися з вами. Вислуховуйте спокійно інші думки і не встрівайте в запеклі суперечки. Нехай ваш співрозмовник подумає, що ви поганий політик, але не дайте йому привід засумніватися, що ви джентльмен.

11. Говорячи про своїх друзів, не порівнюйте їх один з одним. Говорячи про переваги кожного з них, але не намагайтесь посилити переваги одного за рахунок протиставлення пороків іншого.

12. Уникайте в розмові будь-яких тем, які можуть травмувати відсутніх. Джентльмен ніколи не буде обмовляти або слухати наклеп.

13. Уникайте занадто частого вживання цитат і думок великих. Як приправа до їжі, вони можуть прикрасити бесіду, але їх надмірна кількість псує блюдо.

14. Уникайте педантизму. Це знак не інтелекту, а дурниці.

15. Говоріть рідною мовою правильно, в той же час не будьте занадто великим прихильником формальної правильності фраз.

Ніколи не робіть зауваження, якщо інші роблять помилки у своїй промові. Звернути увагу словом або іншою дією на такі помилки співрозмовника є ознакою невихованості.

16. Якщо ви спеціаліст або вчений, уникайте використання технічних термінів. Це ознака поганого тону, тому що багато їх не зрозуміють. Якщо, однак, ви випадково використали таке слово або фразу, ще більшою помилкою буде тут же кинутися пояснювати його значення. Ніхто не буде дякувати вам за таке підкреслення їх невігластва.

17. Ніколи не намагайтеся грати в компанії роль блазня, тому що дуже швидко ви придбаєте славу «смішної людини» для вечірок. Ця роль неприпустима для справжнього джентльмена. Прагніть до того, щоб ваші співрозмовники сміялися разом з вами, але не над вами.

18. Уникайте хвастощів. Говорити про свої гроші, зв'язки, можливості є ознакою дуже поганого тону. Точно так само не можна пишатися вашою близькістю з видатними людьми, навіть якщо вона має місце бути. Постійне підкреслення «мій друг, губернатор Х», або «мій близький знайомий, президент Y» є пихатим і неприпустимим.

19. Не прагніть додати своєму образу зайву глибину і витонченість, презирливо відмовляючись від веселих розмов, жартів та розваг. Намагайтеся діяти у відповідності з суспільством, в якому ви знаходитесь, якщо це не суперечить іншим правилам джентльмена.

20. Грубо, непристойно і нерозумно вставляти у свою мову цитати, вислови і терміни іноземною мовою.

21. Якщо ви відчуваєте, що починаєте злитися в розмові, або зверніться до іншої теми, або замовкніть. Ви можете вимовити в запалі пристрасті слова, які ви ніколи б не використовували в спокійному стані духу, і за які ви потім будете гірко каятися.

«Ніколи не кажіть про мотузку в присутності людини, родич якого був повішений» - це хоча і грубувата, але вірне народне прислів'я. Ретельно уникати тем, які можуть бути занадто особистими для співрозмовника, не втручайтеся в чужі сімейні справи. Не прагніть до обговорення чужих секретів, але якщо вам все ж довірили, то розглядайте це як дуже цінний знак і ніколи не передавайте свої знання третій особі.

22. Хоча подорожі сприяють розвитку розуму і кругозору джентльмена, все ж не варто при усякому разі вставляти фрази: «коли я був у Парижі...», «в Італії цього не носять...» і так далі.

23. Уникайте пліток. Це і в жінці виглядає огидно, але для чоловіка це абсолютно підло.

 

 Сподіваємося, що ці правила стануть вам у пригоді. Успіху!

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (578)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.