Новини Золочівщини
02:25, 22 серпня 2014
1280
0

Мандри художньої виставки Україною

Мандри художньої виставки Україною
Admin
Фото: НУС

Мистецтво немає кордонів – такий меседж Всеукраїнської художньої виставки «З любов’ю до України». Вона стартувала у  Стрию на території меморіального комплексу «Борцям за волю України» та продовжує свою подорож іншими містами. Виставка мала шалену популярність мешканців та гостей міста.

Художники з різних куточків України (у т. ч. з Криму) намалювали картини, сюжети яких демонструють любов до рідної країни.

Єднання та любов! Це гасло покликало різні регіони України, різні види та жанри мистецтва до дії, знівелювало межу між поколіннями митців. Різноманіття представлених творів відкриває завісу сучасних джерел натхнення митців, надає можливість поринути у їх особисте бачення своєї Батьківщини. Деякі митці свою любов та шану до рідної землі виявили через людські постаті та сюжетні композиції, зокрема пов’язані з постаттю Кобзаря та національними традиціями. Традиції, певний семантичний код, закладений у народних взорах, також знайшли своє відображення у представлених на виставку творах.

Спровокована останніми подіями, що не могли не зачепити найпотаємніші струни вразливих мистецьких душ, виставка своєчасно постала своєрідною відповіддю мовою живопису, графіки та сучасного мистецтва на питання поставлені нашим складним, швидкісним та мінливим часом!

Сузір’я талановитих художників одночасно 53 автори представили вернісаж  із 70 творів високого мистецького рівня. Серед митців є і наші Золочівські художники – Михайло Голютяк та Галина Гевко, художні роботи яких були відібрані та  представлені на виставці.

«З любов’ю до України» має патріотичну назву та благородну мету об’єднати митців і громади, продемонструвати, що мистецтво не має кордонів. Об’єднуючи творчий потенціал, таким чином художники популяризують Україну через мистецтво у світі. Зараз, як ніколи, ми маємо бути єдині, бо Україна – наш спільний дім.

Ось і настав час, коли виставка завітала до м. Львова. Вона відкрилась у надзвичайній будівлі  «UniCreditBank» (пл. Адама Міцкевича, 10) у центрі Львова.

Відкриття виставки розпочав Олег Микита,  голова львівської організації Національної спілки художників України. У ній взяли участь художники, роботи яких представлені на виставці  та громадські діячі. У Львові побував головний архітектор Херсона Олександр Степаненко, який є учасником цієї виставки. Разом з ним також приїхали і представники Херсонської та Харківської  державних адміністрацій. Найбільшими були  делегації з Херсона та Харкова, адже вони будуть наступними  приймати виставку.

Виставки пройшли у Стрию, Львівська обл. з 9 червня до 14 липня, у Львові – з 18 липня до 18 серпня, розпочалась у Харкові 20 серпня до 10 вересня, Херсон (20 вересня – 20 жовтня), Полтава та інші (ведуться перемовини). Остання виставка має пройти в Києві.

 Організатори проекту: Михайло Шмігельський, громадський діяч, голова ГО «Молодь Стрийщини», Ігор Мельник, художник, член Спілки художників України, Володимр Продан, галерист м. Херсон, Олег Микита, голова ЛОО НСХУ.

 Олеся Сукмановська

P.S.: Виставка дуже гарна, колоритна різнопланова. Хотілось би, щоб її побачили якомога більше мешканців нашої країни, тим більше, що в ній беруть участь художники з різних регіонів. Окрім мистецької цінності та естетичних уподобань виставка несе у собі навантаження поєднуючого фактора, що є як ніколи на часі.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.