Новини Золочівщини
01:48, 22 серпня 2014
1604
0

Рідному селу – сучасну бібліотеку

Рідному селу – сучасну бібліотеку
Admin
Фото: НУС

У липні на Львівщині стартували громадські слухання «Рідному місту (селу) – сучасні бібліотеки». Ініціатором громадських слухань є Львівська обласна універсальна наукова бібліотека та Львівське регіональне відділення УБА «Галичина». Громадські слухання проводяться для того, щоб привернути увагу громадськості до загальних проблем розвитку публічних бібліотек.

17 серпня такі громадські слухання проходили у сількій бібліотеці села Ремезівці. Завідувач бібліотекою Олександра Гарасимишин ознайомила присутніх з роботою бібліотеки, перспективами та проблемами, які існують. Читачів у бібліотеці не бракує чи то у шкільну пору, чи у літню. Люблять сюди приходити найбільше учні середніх класів, щоб не лише книгами запастись, а й просто поспілкуватись із Олександрою Михайлівною. Діє при бібліотеці і поетичний клуб «Проба пера», звідки ростуть перші паростки справжньої поезії. Олександра Михайлівна також ознайомила присутніх із творчістю місцевих поетів, духовними надбаннями бібліотеки.

Плідно співпрацює бібліотека із Ремезівцівським НВК, про що розповіла вчитель української мови та літератури Зоряна Лісова, яка зокрема зазначила, що немає такого просвітницького чи мистецького заходу, до якого б не долучалась сільська бібліотека.

Однак і проблем у сільської бібліотеки вистачає. Бібліотека знаходиться у приміщенні Народного дому села Ремезівці. Приміщення не опалюється, потребує ремонту. Значні труднощі являють сходи, які є надзвичайно стрімкими і незручними, а з огляду на те, що основними відвідувачами бібліотеки є діти, то ще й небезпечними. У час технічного прогресу немалу роль відіграє і комп’ютеризація бібліотеки та підключення до Інтернету. Сільський голова Дмитро Лісовий розповів про діючі програми енергозбереження та про можливість участі в них.

Головний спеціаліст відділу культури та туризму Золочівської РДА Ірина Григорович зазначила:

– Нам зараз треба дати імпульс і життя бібліотекам, бо більшість із них у важкому стані. Треба піднімати бібліотеки. Хотілось би зробити їх не просто центрами дозвілля, а виховання. Проте усі розуміємо, що у такий складний для держави час це вкрай важко.

Учасники Клубу «Проба пера» Ірина Болюбаш, Зореслава Лісова, Соломія Ружицька, Ірина Жеграй декламували вірші, присвячені ювілею Кобзаря. Наймолодший із присутніх на слуханнях Остап Ружицький прочитав дитячими устами молитву маленького українця.

 Леся ГОРГОТА 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.