Новини Золочівщини, Спорт
01:49, 09 червня 2014
1799
0

Флорбол – командний вид спорту

Флорбол – командний вид спорту
Admin
Фото: НУС

Прогулюючись із 5-ти річним сином Золочевом побачив на одному зі спортивних майданчиків  галасливу юрбу хлопчаків у яскравих спортивних маніжках (жилетах), які ганяли ключками на штучному газоні маленького м’яча. Нам із сином стало цікаво, і ми почали спостерігати за грою. Згодом, ми підійшли до групи дітей, щоб дізнатися, що це за гра? На наше запитання люб’язно відповів молодий чоловік, що проводив тренування з хлопцями.

Знайомтесь, Михайло Кузьмач, –  тренер з флорболу (а саме так називалася гра, яка так нас зацікавила), що розвиває цей молодий вид спорту у нашому районі.

– Флорбол – командний вид спорту, який, порівняно, зовсім недавно з’явився в Україні. На Золочівщині він існує менше року, але вже знайшов своїх прихильників серед юного покоління. Зараз існує діюча команда під назвою «Inspire» («Натхнення»), яка постійно тренується,  і вже брала участь у змаганнях. Тренування проводяться як на відкритому майданчику, так і в спортивному залі (в залежності від погоди).

– Михайле, бачу, у Вас дуже юна команда...

– У мене займаються діти віком 9 – 13 років, які поки що тренуються разом. Але, згодом, вони розділяться на дві групи: діти-початківці до 10-ти років і юнаки до 13 років, які вже мають досвід гри.

–  Розкажіть детальніше про цей вид спорту, про його правила та особливості.

– Флорбол народився у Швеції в 70-х роках минулого століття і швидко здобув популярність в Європі, насамперед у самій Швеції, а також у Фінляндії і Швейцарії. У 1986 році цими країнами була заснована Міжнародна Федерація Флорболу (МФФ). На сьогодні МФФ об’єднує флорбольні федерації 49 країн, що значно укріпило позиції флорболу у всьому світі, у тому числі в США, Канаді, Японії, Індії, Сінгапурі і Австралії.

В Україні існує національна асоціація з флорболу, яка була створена в 2005 році. З року в рік цей вид спорту успішно розвивається. Офіційно, у нашому регіоні навчання з флорболу проводяться в інституті фізкультури у Львові.

Правила у флорболі зовсім не складні. На полі змагаються дві команди, в кожній, з яких, присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише ключкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не наносити удари по воротах. Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодового майданчика, проте в правилах цих ігор є суттєві відмінності. В ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість гри – 3 періоди по 20 хв. Перерва між періодами триває 10 хвилин. У деяких випадках третій період у флорболі не грається.

 У грі присутній пластиковий м’яч, удари по якому наносяться спеціалізованою  карбоновою  ключкою з пластиковим закінченням. Ціль гри: забити м’яч у ворота суперника.

– Чим же так захоплює ця гра юних хлопців, що вони готові забути про телевізор, комп’ютери та різні гаджети і постійно відвідувати тренування?

– По-перше, гра захоплює тим, що є дуже динамічною. Від обох команд постійно проходять атаки до воріт суперника. Кожен гравець повинен вміти відібрати м’яч, віддати пас і влучно вдарити по воротах. Тому флорбол виховує універсальних гравців, які можуть грати в захисті, утримуватися в середині поля та атакувати. А ще я запримітив таку характерну рису:  дуже добре займатися флорболом тим, хто непогано грає у футбол.

 Також він добре впливає на зір, координацію рухів, розвиває швидкість, спритність. Діти нормально фізично розвиваються. Флорбол – безконтактний вид спорту, тому не є травматичним, як деякі інші види спорту. А ще він відволікає від комп’ютера та негативного впливу вулиці.

По-друге, дуже важливим аспектом є те, що флорболіст навчається грати у команді. Це робить його людиною більш колективною і комунікабельною. Під час гри кожен гравець, також, може продемонструвати індивідуальну майстерність, яка не заважає принести команді результат. Командний результат організовує гравців і робить їх відповідальними за всю команду. Дуже приємно бачити на змаганнях хлопців сконцентрованих, зорієнтованих на грі та перейнятих командним духом.

– Що можете розповісти про здобутки Вашої команди?  

– Наша команда побувала на різних турнірах у Тернополі, Львові, Новояворівську, Червонограді, Бориславі. І на останньому турнірі ми здобули друге місце і отримали свій перший трофей – кубок (на фото). А також виступили на чемпіонаті України, після якого спонсори подарували нам біло-синю форму фірми «Joma».  

Невдовзі поїдемо на турнір «Ukraine Open», який відбудеться 12–16 червня  у Львові. Там будуть представлені команди з України, Росії, Литви та Швеції.

 А ще після тренувань можемо разом проводити дозвілля. Організовуємо різні поїздки, а також спільні тренування з Львівськими командами.

 – Що побажаєте читачам газети «Наша українська справа»?

– Бажаю усім читачам міцного здоров’я, гарного настрою та творчої наснаги. Батькам – мати здорових, розумних і добрих дітей. Тих дітей, хто хоче займатися цікавим і розвиваючим видом спорту, завжди радий прийняти у свою секцію з флорболу. Мій телефон: (097) 97-90-908. Все, що необхідне для тренування видає тренер і  проводить навчання з кожним особисто.

Розмовляв Юрій ХОМІЦЬКИЙ
 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.