Новини Золочівщини
02:50, 09 тра 2014
1923
1

У Глинянах реалізовано проект міжнародної технічної допомоги ЄС

У Глинянах реалізовано проект міжнародної технічної допомоги ЄС
Admin
Фото: НУС

У неділю, 4 травня, у Глинянах в урочистій атмосфері відбувся заключний етап проекту «Запровадження енергозберігаючих технологій у Глинянській районній лікарні» в рамках конкурсу EuropeAid/131230/L/ACT/UA «Підтримка впровадження енергозберігаючих технологій у малих містах України».

У заходах взяли участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Харчук, голова Золочівської районної ради Володимир Недзельський, перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Бучковський.

Під час заходу відкрито пам’ятну табличку про цю подію на відновленому фасаді будинку Глинянської районної лікарні, а також висаджено липовий гай у Глинянах.

Виступаючи перед присутніми, заступник голови Львівської ОДА Володимир Харчук подякував всім учасникам заходу за плідну працю та суттєву матеріально-технічну допомогу Золочівському району у реалізації проекту та зачитав вітального листа від голови Львівської облдержадміністрації Ірини Сех:

«Поділяю Вашу радість за ті позитивні перетворення, які здійснюються у м. Глиняни на благо усієї громади. Висловлюю вдячність усім учасникам та ініціаторам екологічних починань, які стануть добрим прикладом для усіх територіальних громад Львівщини. Від щирого серця бажаю Вам і усім жителям міста добра, миру, злагоди та процвітання».

Глинянська районна лікарня заснована у 1962 році. Вона обслуговує населення міста Глиняни та восьми сіл приписної дільниці, а це понад 17 тисяч населення. Зонами обслуговування лікарні є Куровицька, Бортківська та Гологірська амбулаторії загальної практики сімейної медицини. У лікарні працюють 4 відділення: дитяче, хірургічне, неврологічне та терапевтичне. Цей проект обійшовся у 210,3 тисячі євро (загалом 80% фінансового ресурсу на реалізацію проекту виділив Європейський Союз, решту 20 відсотків – це кошти місцевих бюджетів).

Це проект міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу, який реалізувала Благодійна організація «Фонд розвитку Глинян» в рамках «Програми впровадження енергозберігаючих технологій у малих містах України». Партнерами виступили Золочівська районна державна адміністрація, Золочівська районна рада, Золочівська центральна районна лікарня, Глинянська районна лікарня, Глинянська міська рада.

Роботи у рамках проекту виконував місцевий підрядник. У двох корпусах лікарні замінено старі вікна на сучасні металопластикові з енергоощадними склопакетами, встановлено нові дерев’яні конструкції даху, перекрито металочерепицею дах. Також виконано низку робіт із утеплення зовнішніх стін фасадів.

Це перший такий успішний проект глинянців. А нещодавно надійшло повідомлення від Європейського Союзу про те, що Глиняни отримають кошти на повноцінний ремонт приміщення місцевої старої школи. На її базі планують створити сучасний широкопрофільний навчально-виробничий комплекс «Мозаїка», в якому вирішуватимуть різноманітні актуальні проблеми міста і прилеглих населених пунктів для того, щоб перетворити Глиняни у справжнє європейське містечко.

Також проведений квест (динамічна гра) для старшокласників школи, до якого входив проект «Утилізація», під час якого школярі зі своїми родинами зібрали та передали на утилізацію понад 150 кг вживаних батарейок, які дуже шкідливі для навколишнього середовища

Учасників та гостей свята вітали місцеві самодіяльні колективи та частували смачним кулішем.

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (1)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.