"Під хрест твій стаю..."

nus.in.ua, 12 квітня 2014, 00:35
0
500
Роздрукувати

Хресна дорога у Золочеві вже зовсім не дивує городян. Цьогоріч вона уже двадцята, ювілейна. У неділю, 6 квітня, християнські громади Золочева вирушили у подорож страсним Євангелієм. Започаткував традицію спільної шани Страстям Христовим о. Володимир Палчинський. Протягом двох годин Золочів завмер у розважанні Страстей Христових.

У Хресній дорозі взяли участь представники духовенства та парафіяльних громад, представники Золочівських деканатів усіх церков, монастиря УГКЦ Чину Святого Василія Великого та Глинянського і Поморянського деканатів УГКЦ.

За Ісусом йшли представники міської та районної влади, громадських організацій, освітяни, лікарі, митці, стражденні в минулому політв’язні, християнська молодь, сивочолі дідусі, бабусі, батьки і, звичайно ж, матері, почергово несучи Хрест. Так уже повелося у нашому місті, матерів при Хресті, як бджілок у медозбір.

Під час ходи священики звертались до людей з духовними настановами, закликаючи пройти цю Хресну дорогу із смиренням у серці, зі щирою покаянною молитвою.

Спогадами про започаткування традиції проводити Хресну дорогу у нашому місті поділився о. Володимир Палчинський, який теж у цей день молився із золочів’янами:

– Священики всіх конфесій йшли поруч, величезна кількість людей, яких супроводжувала міліція. Це дало дуже великий позитив для Золочева, порозуміння між людьми різних конфесій. Уже пізніше такі спільні моління запровадили у Львові, Івано-Франківську, в інших районних центрах, але Золочів був першим, і я радий, що ця традиція спільних Богослужінь триває донині.

Закликав до розважливості та єдності золочів’ян у складний для українців час міський голова Ігор Гриньків.

Про перші спільні моління у Золочеві згадує міський голова Золочева 1994–2002 рр. Ярослав Максимович:

– Ініціатором проведення Хресної дороги у Золочеві був о. Володимир Палчинський. Тоді це була лише одна греко-католицька громада. А вже наступного року ці моління стали спільними для всієї громади міста. Людей у той час було мало, не було і таких технічних засобів, як сьогодні. Не одразу вірні несли Хрест. Це вже згодом у Золочівському монастирі ЧСВВ було виготовлено Хрест. Потім почали залучати різних людей, працівників міліції, військових, матерів… Кожного року вносили щось нове. Тішить, що люди, незважаючи на погоду виходять на ці моління, підтримують цю традицію. Вважаю, що такі спільні заходи об’єднують людей, що так необхідно нам у ці скрутні часи.

* * *

А небо плакало дощем за стражденним Ісусом…

Ісусе, всели в серця нашого народу взаємну любов, дай нам серце чутливе до потреби ближнього. Благослови наш стражденний народ, благослови усіх тих, хто поспішив українцям на допомогу, в тяжку хвилину. Не дай нам зійти на манівці, допоможи уберегти державу нашу і її народ.

Леся ГОРГОТА

ТЕГИ: Золочів, газета, №19
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама