Лоза б'є...

nus.in.ua, 11 квітня 2014, 23:41
0
702
Роздрукувати
Лоза б'є...

Весняне сонечко тихо опускається за горизонт. Лиш вечорові промені не хочуть прощатись. Мимоволі повертаюсь у минуле. На стежині дитинства, припорошеній забуттям, зеленіють галузки дитячого щастя.. Біле крило спогаду торкає їх.  І раптом усе навколо вкривається пишним диво-цвітом, що оживає єдиним словом   Великдень.

Ось дитинство прийшло до сповіді, б‘є поклони і молиться. У вечірньому промені воскресає Вербна неділя. Святкова літургія, а потім: «Лоза б‘є, не я б‘ю…»

… Святково одягнений тато, своєю усмішкою і широкими плечима ніби розтискує вузькі хатні одвірки.

– Ану, мамо, віддайте мені того шибеника. Людські діти в церкві лозу святять, а він з бузьками по болоті  ходить. Щоб тебе ті бузьки не вкрали, а ми з тебе толк мали, – звертається вже тато до мого молодшого брата.

Міцна татова рука таки виводить непоштивого сина з-за бабциної спини, і трійця вербових прутиків хрестить його по ногах: «Не я б‘ю, лоза б‘є, не заб‘є. За тиждень – Великдень!» а далі сипляться перли того святкового дня.

Хрещу тебе , сину,   лозою,

Аби не знався з бідою.

Б‘ю тебе, хлопче,

Лозовим цвітом,

Абись тримався хати

І не блудив світом,

Хрещу тя, ледащо,

Великоднім зіллям,

Щоби нас потішив

Колись весіллям.

З останніми словами татова постать якось дивно змінюється, стає ніби меншою. Лоза ще раз благословить братові рамена. І тепер вже мама тихо мовить:

– Хрещу тебе лозою на Великодні свята, щоб мав пошану мами й тата.

…Великодня перлина на стежині дитинства спалахнула сяйвом. Одним помахом білого крила спомину я повертаюсь назад. Сонечко вже зовсім заховалось. На небі появляються перші зорі. І я знову поринаю тепер уже у світ сподівань. Завтра знову Вербна неділя. І все буде знову, як з року в рік. А там – Великдень. А там?..

 

ТЕГИ: лоза, Великоднь, газета, №19
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама