Новини Золочівщини
23:23, 11 квітня 2014
3276
0

Залишати сміття У лісі – злочин

Залишати сміття  У лісі – злочин
Admin
Фото: НУС

Уявіть собі ліс – чисте повітря, співають пташки, приємно шелестить листя на деревах… Реальна ж картина жахає (див. фото). Це ліс у селі Єлиховичі. Свідомо поставили це фото на кольорову сторінку, щоб усі зрозуміли наскільки ми ще несвідомі того, що робимо з природою. Про те, що у лісі не можна залишати сміття, недопалки і вогнища, які тліють, знають усі. Ця тема обговорюється всюди, але проблем від того не поменшало. Навіщо вивозити сміття на спеціальне звалище і платити за це гроші, якщо можна просто викинути його в ліс абсолютно задарма? Напевно, цим керуються люди, які своїми вчинками перетворюють ліси у стихійні сміттєві звалища, нищать легені планети, які й так страждають від людського недбальства.

Пригадую собі картину, яку застали близько 10 років тому у цьому ж лісі: як сиділа компанія з 8 осіб, так і залишили рядочком 8 одноразових тарілок, виделок, стаканів… Нічого з того часу не змінилось.

У лісових масивах облаштовані зони відпочинку, так звані «лісові меблі», викопані біля них ями для сміття. Їх, звичайно, недостатньо для того, щоб відпочили всі бажаючі, тож вогнище розводять всюди, де є більш-менш підходяще місце. І не задумуються, що це може призвести до лісової пожежі. Чимало відпочивальників приїжджають в ліс автівками, знищуючи трав’яний покрив і забруднюючи його викидами в атмосферу від автотранспорту, ще й сміття після себе не вивозять. А в глибині лісу жахлива картина – сміттєва алея!!! Розкидані папірці, поліетиленові пакети, порожні бляшанки, мішки зі сміттям тощо. Скрізь у лісі видно, що тут відпочивають українці. По всій території розкидано одноразовий посуд, порожні скляні та пластикові пляшки – атрибути проведеного відпочинку. Побутового сміття можна ж позбутися: закопати (у деяких місцях сміття скидають у спеціально вириті ямі, де воно через 80 років має розкластися під дією ґрунтових бактерій та мікроорганізмів), або вивезти на полігон. А от що робити, з так званим, промисловим сміттям, зокрема, будівельними відходами, яке викидають жителі? Причому завозять автомобілями, швидко його скидають і втікають.

Поки ми не усвідомимо, що чисте навколишнє середовище – це майбутнє наших дітей, а купи сміття продовжуватимуть рости – доти ми будемо країною без майбутнього.

У Європі за таке поводження з природою штрафують. Європейці взагалі ніколи не кинуть під ноги папірця. Очевидним є те, що доки нас не почнуть дуже боляче бити по кишені за безчинства, що їх ми творимо в лісах, доти ми не навчимося бути дбайливими господарями на своїй землі.

Українці! Будьте людьми! Не залишайте сміття у лісі та не везіть непотріб до лісу, краще долучайтесь до акцій садіння дерев та прибирання території.

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.