Навчімося бути людьми

nus.in.ua, 8 листопада 2014, 02:43
0
572
Роздрукувати
Навчімося бути людьми

Неподалік села Ясенівці люди влаштували несанкціоноване сміттєве звалище. Почалось усе, як завжди, – спочатку хтось один привіз пакет із сміттям, потім – інший, побачивши, що тут була прикладена рука людини, замість того, щоб прибрати, лише додав ще більше сміття, мотивуючи це тим, що «і так вже повно сміття».

Прикро це визнавати, та несанкціоноване скидання сміття  відбувається,  як правило,  в найбільш  цінних природних куточках – тобто у долинах річок, ярах, або як у цьому випадку – на мальовничих просторах традиційного українського поля,  де багато зелених дерев та кущів.

Проблема сміття в Україні доволі нова. Адже структура  вжитку, а з нею і структура сміття різко і дуже кардинально змінилась всього за останні 15-20 років. Раніше в сільській місцевості не було сміття взагалі, адже все воно було органічного походження і повністю підлягало утилізації або переробці і використанню (наприклад, у формі компостування). Через це в селах взагалі не було полігонів для складування сміття. Тому тепер навколо сіл  і утворюються у великій кількості несанкціоновані звалища. І головна причина – відсутність санкціонованих  в принципі.

Отже, постає питання – хто повинен займатися цією проблемою?  Відповідно до Закону України «Про відходи», за ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ відповідає місцева влада. А про кого саме йде мова?   Куди дивиться влада?  Хіба нікого не турбує думка про те,  що це «приємне видовище» видно туристам та приїжджим, які збираються відвідати Золочів?  Адже вже при в’їзді, тобто біля села Ясенівці, в людини може скластися погане перше враження про місто і про людей.

Є також інший варіант боротьби з цим звалищем – самі ж люди, винуватці цієї проблеми можуть зібратися і разом прибрати все сміття.

 Зупинити викидання пачок від цигарок і пластикових пляшок практично неможливо. Це питання повинно вирішуватись на рівні свідомості, а не на рівні боротьби з порушеннями.

 Тому давайте задумаємось про нашу поведінку і ті елементи вихованості, що повинні закладатися в кожному з дитинства. Розвинута і культурна країна з високим рівнем життя?  Вступ в Євросоюз? Для початку навчімося бути людьми.

Анна Кусень,

       учениця 11-А класу

Золочівської  ЗОШ №1

ТЕГИ: сміття, ясенівці, газета, 49 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама