400 кущів самшиту для Парку в італійському стилі

nus.in.ua, 11 квітня 2014, 22:41
0
558
Роздрукувати
400 кущів самшиту для  Парку в італійському стилі

У вівторок, 8 квітня, працівники Золочівського замку дружньо, у повному складі (наукові працівники, музейні наглядачі, будівельники, прибиральники) висаджували кущі самшиту на території парку в італійському стилі.

Завідувач музею-заповідника "Золочівський замок” Надія Гупало розповіла:

– У 1998 році у Варшавському архіві ми знайшли опис Золочівського замку, датований 1738 роком. Це найраніший опис замку, в якому описано два італійських парки коло замку. Там дуже гарно описано старі липи довкола одної тераси. Ми зрозуміли, що мова йде про цю терасу, бо і старі липи збереглися, і рельєф. Інша тераса була у бік вулиці Пригородок, вона була з часом знищена. Це один із найстаріших регулярних парків на наших землях. Відразу виникла ідея його відтворити. Але тут росли дерева, засаджений був фруктовий парк, і тому тоді це зреалізувати було практично неможливо. Кілька років тому з ініціативи міського голови Золочева Ігоря Гриньківа було зрізано ці старі фруктові, хворі дерева, ми змогли розпочати роботи з відтворення цього парку. Він був дуже гарно описаний: як йшли доріжки, як зроблені клумби, чим їх обсаджено. Три роки тому ми зробили розмітку. Світлої пам'яті Борис Григорович Возницький безпосередньо цим займався, аналізував описи і зробив цю розмітку. У нього було ідеальне чуття на такі речі. ДП «Золочівський лісгосп» виділив нам 400 кущів самшиту, бо по краю ці газони були обсаджені власне самшитом. По центру цього парку має бути встановлений пам‘ятник. Вже є захищена дипломна робота на факультеті скульптури нашої академії. Це патріотична композиція. Я, правда, її ще не бачила. Та це – перспектива. І закладений парк мусить вирости. Власне, навіть, ці кущі самшиту, які сьогодні садимо, мають рости років зо п‘ять. Минулоріч завезли трохи гравію, щоб поформувати доріжки. Парк потрібно років з десять формувати та коригувати. У Бориса Григоровича був день народження 16 квітня, і ми завжди до цієї дати намагались щось садити. Не зрадили традицію і цьогоріч. Ми б дуже хотіли, щоб цей задум вдався.

Посприяв у поливі посаджених рослин керівник МКП "Золочівводоканал" Михайло Венгер.

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

ТЕГИ: самшит, парк, газета, №19
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама