Новини Золочівщини
20:30, 14 лютого 2014
2188
0

Закохані у "СОНЕЧКО"

Закохані у
Admin
Фото: НУС

Перше враження від відвідин дитячого садка може надовго залишитися в підсвідомості дитини, пізніше позначитися в підлітковому віці і, навіть, при виборі майбутньої професії. У садочку маля, забавляючись, розробляє схеми поведінки і комунікацій, які використовуватиме потім усе життя. Дуже важливо, щоб вони будувались на яскравих і приємних враженнях, гарних прикладах, позитивних подіях, уроки з яких дитина почерпне на все своє майбутнє життя. Саме тому дошкільна освіта є не менш важливою, ніж основна. Про те, як ведеться діткам та вихователям Золочівського ДНЗ № 3 «Сонечко» розмовляємо із завідувачем Оксаною Володимирівно Кравчук.

– Дошкільний навчальний заклад № 3 «Сонечко» – один із найстарших садочків у нашому місті, працює з 1970 року. Тоді був відомчим, належав до Золочівського цукрового заводу. Потім перейшов до міської ради. Раніше це був шестигруповий садочок, зараз маємо три групи. Це ясла-садок. У нас є група діток раннього віку, молодшо-середнього (змішана) і старша група. ДНЗ «Сонечко» відвідує 82 дітей при нормі 55. Та думаю, що цього року довершимо розпочате будівництво і буде введено ще одну групу, що дасть можливість розділити молодшо-середню групу на дві, не буде такого перевантаження. Щодо навчально-виховного процесу, то ми обрали фізкультурно-оздоровчий напрям, для цього створили всі умови. Попередньо працювали у напрямку музейної педагогіки. Ми хоч і маленький садочок, проте маємо свій спортивний зал. Також є фітовітальня, де вихованці займаються нетрадиційними формами оздоровлення: кольоротерапія, піскотерапія, арт-терапія, фітбол,  аеробіка, самомасажі та ін.

– Звернула увагу, коли заходила, на двері із написом «Фітобар».

– Так, у нас є фітобар, де під керівництвом медсестри Олени Бурик готуються трав’яні чаї. А ще дітки мають можливість ознайомитись із цілющими властивостями лікарських рослин.

– Мабуть, не мене одну цікавитиме те, як у садочку працює музей. А у Вас їх кілька.

– У нас є 6 міні-музеїв. Вихователь, яка займається музейною педагогікою, Лариса Цоба дуже серйозно ставиться до своєї роботи. Усі музеї у нас паспортизовані, розроблено відповідні плани, готуються екскурсоводи. Так вихованці старшої групи приходять до молодших і проводять їм екскурсію, розповідають історію виникнення того чи іншого експоната. Усе це – в простій і доступній для дітей формі.

Молодша група має міні-музей народної іграшки. Малята починають пізнавати світ за допомогою іграшки. Вони бачать, якими були ці іграшки в старовину. У старшій групі у нас є гурток, де діти займаються виготовленням народної іграшки, наприклад, ляльок-мотанок. Другий міні-музей у молодшо-середній групі «Гончарне диво», який розповідає про вироби з глини, про гаварецьку кераміку, про шпиколоське гончарство. Старша група має народознавчий музей «Берегиня», присвячений Софії Русовій, та міні-музей «Видатні педагоги».

У музеї «Мала картинна галерея» малята не лише ознайомлюються з картинами, а й вивчають види мистецьких творів, вчаться як поводитись у картинній галерей, вчаться малювати. Уже з цього року діє музей спорту. Лариса Цоба, окрім того, що займається музейною педагогікою, розробила посібник на прикладі нашого садочка «Світ музеїв», має додатковий фах логопеда. У неї є дуже багато власних практичних напрацювань, видала посібник у цьому напрямку, проілюстрований фотографіями наших вихованців. Вона займається з дітками як логопед. Два роки тому здобула друге місце у районному конкурсі «Вихователь року».

 

– Зараз багато уваги приділяють дошкільній освіті, підготовці дитини до школи.

– Майбутніх учнів готуємо до шкільного життя за програмою «Впевнений старт», яка, насамперед, націлена на особистісний ріст дитини, її розвиток. У легкій ігровій формі діток навчають не лише як поводитись у школі, а й дають базовий рівень знань. Також у цьому напрямку співпрацюємо із ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Золочева. Учні школи є частими нашими гостями. Спільно проводимо різні заходи, екскурсії. Ще до початку навчання діти відвідують школу, знайомляться з вчителем, шкільними правилами. Особливо їм у школі подобається комп’ютерний клас.

Також вихованці у садочку уже із середньої групи вивчають іноземну мову. Коли Леся Каршневич розпочинає заняття з англійської мови, замовкають навіть найбільші шибеники. Дошкільнятам іноземна мова дається легко. Вони прагнуть до всебічного пізнання світу та оточення, багато запам’ятовують. А ще їм просто дуже цікаво.

10 лютого 2014 р. створено сайт ДНЗ № 3 «Сонечко» м. Золочева Львівської обл. Запрошуємо завітати за адресою сайту:  http://dnz3sonechko.wix.com/dnz3sonechko.

Оксана Володимирівна з любов’ю розповідала про свою роботу, яка, направду, для неї, як і для всіх працівників садочка, уже давно стала життям. Дуже дякує батькам, які беруть активну участь у житті ДНЗ "Сонечко", у творчих та спортивних заходах, підтримують у всьому і допомагають. А ще вона гордиться кожним своїм працівником, тішиться злагодженою роботою колективу, працьовитістю, відданістю та високим професіоналізмом. Адже, безумовно, усі вихователі: Ірина Болюбаш, Ірина Кицко, Наталія Мельник, Леся Лабаз,  Лариса Цоба, музичні керівники Наталія Кравець, Валентина Патрик, помічники вихователя Надія Ребіш, Надія Павлишин, Наталія Остапенко закохані у свою справу. А ще хвалиться – кухар Олександра Ткачишин має понад 50 років стажу і дуже відповідальна у своїй роботі. А поруч із нею сумлінна – Галина Каршневич. Також розповідає Оксана Володимирівна і про старшу медсестру Олену Бурик, яка ще молода, а серйозності й відповідальності у неї можна повчитись багатьом. А ще тішиться, що у їхньому колективі працюють Володимир Іськів, Надія Остапенко, Мирослава Галай, Віктор Кирюхін. Саме у їхній злагодженій роботі і вбачає секрет успішного функціонування ДНЗ. А свідчення тому – у вишивках на стінах закладу, у власноруч зроблених стендах, навчальних підручних матеріалах, що свідчать про любов і творчий підхід до справи.

 

 

Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.