Перше Святе причастя

nus.in.ua, 16 червня 2017, 15:34
3
332
Роздрукувати
Перше Святе причастя

Незабутній день першого Святого Причастя, неділя, 11 червня – для багатьох парафіян храму Воскресіння Господнього  запам’ятається на все життя. У цей день їхні діти вперше прийняли Святе Причастя.
Цьому урочистому дню передували навчання, які проводили митрофорний протоієрей отець декан Володимир Легкий разом з дружиною Лесею, слова котрих, сповнені любові і тепла, надовго запам‘ятаються, добірним зерном проростуть у дитячих серцях.
У суботу, 10 червня, дітки приступили вперше в житті до Святої Сповіді.
Неймовірно чепурні дівчатка й хлопчики в українських строях з трепетом приступають до Першої Сповіді… Що говорити? Як це буде? Що подумає священик? Хотілося б очистити душу, але якось страшно... Серце калатає, ледь не вискочить з грудей. З ікони лагідно дивиться на діток наш Спаситель. Священик накриває маленького сповідника єпитрахиллю, дає розрішення…  Легке зворушення торкає маленьке серденько дитини. Попереду – Святе Таїнство Євхаристії.
Дітям було відведено чільні місця біля престолу. Невимовним щастям світились дитячі личка. Діти хвилююче чекали миті, коли приймуть Бога і Він буде з ними , у їхніх чистих серцях. Немов маленькі ангелята із свічками у руках – символом світла, діти прийшли до храму й урочисто приймали Господа до свого серця. Гарно оздоблені свічки у руках маленьких християн, своїм вогником очищали їхні чисті душі і всіх тих, хто того дня прийшов до Божого Храму.
Дух святий переповнив радістю серця усіх присутніх. Знову незабутні враження. Урочистість. Знову калатає серце, але тепер інакше, спокійніше, радісніше. Ще мить і в їхня серця завітає найдорожчий гість – сам Спаситель наш Ісус Христос…
Обличчя діток зосереджені, уважні, відповідально-урочисті. Вони чемно вислухали Службу Божу і проповідь отця Володимира, котрий вітав усіх з великим святом. Він говорив про те, як наші діти вже по життю будуть йти з Ісусом у серці. З них виростуть прекрасні фахівці, прекрасні люди і щирі християни.
Вітаючи діток отець Володимир сказав: «Сьогодні тішуся разом із Вами. Сьогодні наші діти приступили вперше до Святого Причастя. Ці діти – це наше майбутнє, майбутнє України. То ж зростайте в мирі, любові Христовій, нехай Вас завжди супроводжує Божа ласка і Божа опіка».
На згадку про Першу Сповідь та урочисте Святе Причастя кожній дитині о. Володимир вручив пам’ятки та хрестики.
Дітки щиро декламували вірші та дякували за цей величний день у їхньому житті.
– Всечесний наш отче, подяку складаєм ми Вам. Ви як добрий пастир на ниві Христовій сійте добрі зерна Божої Любові. Радісно трудіться і живіть щасливо. І зберіть велике для Господа жниво. Ви як рідний батько на землі із нами ведете нас завжди Божими стежками. Знаєм, що до неба нелегка дорога, але хочем разом з Вами ми дійти до Бога, – щирі слова вітань та вдячності лунали із дитячих уст.
Стоголосо звучало «многоліття» для дітей та отця-настоятеля, батьків, рідних.  Після Божественної Літургії був похід навколо храму Божого, де діти встеляли дорогу пелюстками квітів. Миру в Україні просили діти у Бога, запускаючи у небо білосніжні кульки.  Щиро віримо, що у цих чистих дитячих серцях завжди палатиме вогник великої святої Божої любові. Що вони любитимуть і шануватимуть своїх рідних, будуть взірцем служіння Богові, людям і своїй країні.

Леся ГОРГОТА
Фото Лілії КРАМАРОВОЇ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама