«КОХАНА» І «КОХАНКА» АНДРІЯ ЛЮБКИ

nus.in.ua, 23 жовтня 2016, 11:31
0
707
Роздрукувати
«КОХАНА» І «КОХАНКА» АНДРІЯ ЛЮБКИ

Сонце, наче знало, що цього дня відбудеться щось особливе, і зі всіх сил старалось зігріти кожного. Післяобідня пора, коли туристи роз’їхалися і, здавалось, важкі кам’яні мури замку можуть видихнути з полегшенням, залишившись на самоті, величні ворота палацу ввічливо приймають рідних городян.
У камінній залі горить вогонь, який додає затишку і тепла усім, хто прийшов на презентацію книги «Кімната для печалі» українського романіста, поета та перекладача Андрія Любки.
Творчу зустріч розпочала Галина Новосад, представивши усім присутнім літератора. Останній, в свою чергу, розказував про свої навчання, захоплення
та творчість.
«Перша моя збірка віршів вийшла, коли мені було на межі 17-18 років, на другому курсі університету. За неї я отримав премію «Дебют» і вона стала моєю путівкою у світ літератури. Потім були ще збірки віршів, а потім я почав загравати з прозою, писати перші оповідання. Виявилося, що поезія дуже ревнива коханка, вона не терпить зради з
іншими жанрами і, відповідно, чим більше я писав прозу, тим менше вірші. І ось «Кімната для печалі», яку я сьогодні презентую, зламала рахунок на користь прози», – розповів Андрій.
Сидячи у великій, просторій залі, письменник зачитав одне із оповідань своєї книги – «Жінка і сірники», яким якраз і розпочинається книга. Усі слухачі зачаровано слухали, аби не прогавити ні найменшої деталі. Чарівні описи Ріо-де-Жанейро одразу ж дають зрозуміти, що там ступала нога автора, легка для читання мова і поезія, яка додає своєрідної романтичної нотки.
Після читань було багато бажаючих задати Андрію питання. А він люб’язно, із гумором відповідав, не залишивши нікого
без уваги.
Дрова догоряли і нагадували, що презентація підходить до кінця. На завершення Андрій вирішив звернутись до «ревнивої коханки», зачитавши поезію «Ти прокинешся зранку і скажеш». У відповідь на знак вдячності голова районної організації «Просвіта» Ярина Сухецька на пам’ять подарувала письменнику книгу «Золочівщина».
Поціновувачі творчості Андрія Любка вишикувалися у чергу, щоб придбати книгу з автографом. «Книжки всі до останньої розкупили (навіть дві поцупили, але вкрадена книга – завжди комплімент для письменника)», – вже пізніше написав на своїй сторінці Facebook автор.
У піднесеному настрої, люди виходили з території замку – усміхнені та задоволені, тримаючи у руках не одну книжку.
Мар'яна БОЙКО
Фото автора

«КОХАНА» І «КОХАНКА» АНДРІЯ ЛЮБКИ

 

«КОХАНА» І «КОХАНКА» АНДРІЯ ЛЮБКИ


 Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама