ДЕНЬ ТЕАТРУ У САСІВСЬКОМУ НВК

nus.in.ua, 26 листопада 2015, 13:15
0
382
Роздрукувати

Нещодавно у стінах Сасівського НВК проходив тиждень української мови та літератури. Один із днів відзначався як День театру. І це не просто так. Цьогорічна осінь багата на літературні ювілеї. Нещодавно ми святкували 170-річчя Івана Карпенка-Карого, відомого українського письменника, режисера, актора, творця «Театру корифеїв». Як відомо, учасниками цього театру були й інші видатні діячі літератури і мистецтва – Марко Кропивницький, Михайло Старицький. Саме М. Старицький – ще один ювіляр осені. Його 175-річчя відзначаємо в кінці листопада. Знаємо ми цього письменника і актора ще й у ролі перекладача європейської літератури (його перу належать переклади творів Гете, Гюго та ін.).
З цієї нагоди у призначений час учні та вчителі Сасівського НВК зібралися, щоб доторкнутися серцем до прекрасного. На розсуд глядачів було представлено уривок з трагедії Івана Карпенка-Карого «Сава Чалий», а також інсценізація комедії М. Старицького «По-модньому» (щоправда, скорочений варіант). Діти 9, 7, 6 класів (Володимир Мищишин, Олександра Розвадовська, Дмитро Волянський, Михайло Ярош, Денис Лупак, Степан Михайліцький, Дмитро Якимів, Олег Патицький, Світлана Гонтар, Василина Кармазин, Павло Федорович, Віталій Костюк, Таня Кінчило, Віка Кінчило) разом зі своєю наставницею (вчитель української мови та літератури Ірина Іванівна Пилявка) подарували багато приємних вражень глядачам. Діти продемонстрували неабиякий акторський талант, а також дизайнерські здібності (костюми готували самі під керівництвом своєї вчительки). «Родзинкою» вистави «По-модньому» було те, що ролі сестер Зіньки і Наталки і справді виконували рідні сестри. А виконавець ролі Сави Чалого Володимир Мищишин навіть написав вірш до теми театру:
Професія актора найдревніша,
Актором був Шекспір і був Мольєр,
Марія Заньковецька всім миліша,
І гарні є актори і тепер.
Актором був великий Ступка
І Бульби Тараса зіграв він роль.
Та й на сцені в нього ролей купка,
Серед усіх акторів він король.
Бути акторами і ми вчимося,
Ось Сави Чалого я граю роль.
Свої страхи перебороти нам вдалося,
І кожен з нас до глядачів прийшов.
Карпенко-Карий – драматург прекрасний,
Не тільки «Саву Чалого» писав.
Театр для нього – це велике щастя.
І режисером був, і ролі грав.
Старицький – друг його з театру корифеїв,
Віршів багато і комедій написав.
«По-модньому» на сцені вам покажем,
Щоб було весело сьогодні вам.

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама