Новини Золочівщини
20:37, 10 січня 2014
1569
0

ЩОБ ВАС НЕ ОБВАЖУВАЛИ

ЩОБ ВАС НЕ ОБВАЖУВАЛИ
Admin
Фото: НУС
Якщо вам до названої продавцем суми бракує кілька копійок, то навряд чи хтось продасть вам товар. А от вас обважити – це один з найпопулярніших методів шахрайства чи то ринку, чи в магазині. Йдучи за покупками, треба добре підготуватись, щоб не бути обваженим чи обрахованим. Прикро, коли помічаєш, а то й перевіряєш удома на своїй вазі, що тебе обважили на 100-200 г.
 

 

Експерти кажуть, щоб такого уникнути треба звернути увагу на те, чи рівно стоїть вага, чи не завішана вона бананами, а, на електронних вагах бажано бачити циферблат, бо продавці можуть назвати іншу суму товару. Якщо сумніваєтесь – перевірте вагу на інших вагах, чи візьміть товар з фіксованою вагою (печиво, цукерки, сир тощо), а також перевірте правильність зважування. У випадку виявлення обважування треба звернутись до адміністрації ринку чи до керівництва магазину і вам мусять повернути гроші. Коли ж адміністрація чи керівництво не хоче повертати грошей чи відмовляють у захисті ваших прав, тоді ви повинні звернутися до них із письмовою заявою, в якій треба описати де, коли і на яку суму вас обрахували. Як стверджують фахівці, найчастіше продавці експериментують із механічними вагами: підкручують гвинти, висвердлюють отвори на гирях, або ж самі гирі можуть важити менше від заявленої ваги.


Щоб довести обважування на ринку, де зазвичай не дають чеків, варто мати очевидців конфлікту, які підтвердять порушення. Це повне право покупця відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів».

Коли ви купуєте продукти, перевірте, чи стрілка ваги показує нуль. В одному з магазинів на порожній вазі вже одразу було 10 грамів. На зауваження продавець відповіла: «Це у межах допустимої норми». Але ж при ціні ковбаси 70 грн., це – вже переплата 70 коп. Хто ж встановлює такі норми!?

 

І це ще не все. «Народні умільці» часто кріплять магніти під чашу ваги, як результат – ваги плюс 100-150 грамів. Звертайте увагу і на гирі: переверніть їх і переконайтеся, що в гирях не просвердлено отвір. Будьте пильні і коли занадто низькі ціни товар: він або зіпсутий, або щось не гаразд із вагою.


Одна моя знайома бабуся ходила на базар із своїм калькулятором і гирькою на 1 кг. А ще одна – знала вагу своєї мобілки і легко перевіряла правильність ваги, коли клала на неї свій телефон.

 

Наприклад, у ряді магазинів («Крайня хата», «Рукавичка» тощо) продавець чи касир не беруть участі у підрахунку остаточної суми до оплати, оскільки цю роботу виконує електроніка. Навіть, якщо товар розважний – електронна вага видруковує чек зі штрих-кодом та сумою до оплати, а загальну суму вираховує каса, додаючи вартість всього товару. Можливість людської помилки зведена у цьому випадку до нуля.


А ще, для пильності, варто повторити табличку множення, бо коли 5 помножити на 8 буде 40, а продавець тобі каже суму з іншим закінченням, то, пробачте, ви просто погано вчились у школі, або неуважні і надто довірливі.

 

А як чините ви, щоб не потрапляти у такі неприємні ситуації? Поділіться з нами.

 

Ірина ДОМАРЕЦЬКА
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.