Американські вчені вирахували ідеальний час для початку кібервійни

nus.in.ua, 26 січня 2014, 04:05
0
416
Роздрукувати
Американські вчені вирахували ідеальний час для початку кібервійни

Американські вчені Роберт Аксельрод та його колега Румен Ілієв з університету штату Мічиган в місті Енн-Арбор створили модель, яка дозволяє вибрати оптимальний час для початку "кібервійни" або окремої кібератаки.

Вчені поставили перед собою завдання з'ясувати, чи можливо передбачити той момент часу, коли той чи інший об'єкт буде максимально вразливим для подібних кібератак.

Результати їх дослідження були опубліковані в статті журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідники виходять з того, що всі види "кіберзброї" мають одну загальну властивість - їхня ефективність різко знижується після першої атаки. Тому час такого нападу є ключовим чинником, що визначає результат "кібервійни".

Спираючись на ці ідеї, вчені розробили модель, в якій головним ресурсом атакуючої сторони виступала певна кількість так званих вразливостей нульового дня (0day) - "дірок" в безпеці, про існування яких не відомо ні виробнику, ні його користувачеві.

За правилами моделі, число таких вразливостей в системі поступово знижується, і швидкість їх зникнення залежить від двох параметрів - "невидимості" і "живучості".

Використовуючи цю модель, вчені проаналізували кілька відомих випадків кібератак і порівняли результати роботи моделі з тим, як протікали ці атаки.

І, за їхніми словами, їхнє дітище успішно "передбачило" характер дій творців знаменитого вірусу Stuxnet, що в 2010 році атакував комп'ютери на ядерних об'єктах Ірану.

Як повідомлялось раніше, США зізналися у використанні кіберзброї. Екс-глава національної розвідки США розповів, що американці неодноразово атакували противника в кіберпросторі.

ТЕГИ: кібервійна, вчені, вірус, хакери, хакер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама