Наука
04:05, 26 січня 2014
839
0

Американські вчені вирахували ідеальний час для початку кібервійни

Американські вчені вирахували ідеальний час для початку кібервійни
Admin
Фото: НУС
Американські вчені Роберт Аксельрод та його колега Румен Ілієв з університету штату Мічиган в місті Енн-Арбор створили модель, яка дозволяє вибрати оптимальний час для початку "кібервійни" або окремої кібератаки.

Вчені поставили перед собою завдання з'ясувати, чи можливо передбачити той момент часу, коли той чи інший об'єкт буде максимально вразливим для подібних кібератак.

Результати їх дослідження були опубліковані в статті журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідники виходять з того, що всі види "кіберзброї" мають одну загальну властивість - їхня ефективність різко знижується після першої атаки. Тому час такого нападу є ключовим чинником, що визначає результат "кібервійни".

Спираючись на ці ідеї, вчені розробили модель, в якій головним ресурсом атакуючої сторони виступала певна кількість так званих вразливостей нульового дня (0day) - "дірок" в безпеці, про існування яких не відомо ні виробнику, ні його користувачеві.

За правилами моделі, число таких вразливостей в системі поступово знижується, і швидкість їх зникнення залежить від двох параметрів - "невидимості" і "живучості".

Використовуючи цю модель, вчені проаналізували кілька відомих випадків кібератак і порівняли результати роботи моделі з тим, як протікали ці атаки.

І, за їхніми словами, їхнє дітище успішно "передбачило" характер дій творців знаменитого вірусу Stuxnet, що в 2010 році атакував комп'ютери на ядерних об'єктах Ірану.

Як повідомлялось раніше, США зізналися у використанні кіберзброї. Екс-глава національної розвідки США розповів, що американці неодноразово атакували противника в кіберпросторі.
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.