Молитва – найкращий спосіб вшанування пам’яті Подвижницького життя отця Омеляна Ковча

nus.in.ua, 9 вересня 2014, 14:33
0
562
Роздрукувати
Молитва – найкращий спосіб вшанування пам’яті  Подвижницького життя отця Омеляна Ковча

Є люди – пам'ять про яких не згасає впродовж багатьох десятиліть і, напевно, не зникне і через століття. Переважно життєвий шлях таких людей тривав не довго, але був насичений добрими справами, які ставали свідомим вибором у ситуаціях, що траплялися у їх житті. У час переслідування за віру, в час війни, вбивства і великої несправедливості священик Омелян Ковч, парох невеликої парафії став наставником і духовним батьком всіх мешканців Перемишлян незважаючи на національність.

Отець Ковч цінував перед усім людське життя, волю і справедливість. Відчуваючи Божу підтримку священик своє життя присвятив боротьбі із злом. Попри шалені утиски влади, яка змінювалася і завжди хотіла зламати відважного греко-католицького священика – йшов вибраною дорогою, і найперше виконував свої священичі обов’язки. Це не давало спокою багатьом противникам Віри, а ще більше противникам існування української нації.

Сам о. Омелян та його сім’я часто терпіли домашні обшуки, приниження та допити. Та відомо всім, що тіло можна вбити але душу, патріотичний дух, велику любов до своєї землі – ніколи. Тіло отця Омеляна багато терпіло від нелюдів – але дух його був незламний. Навіть, опинившись у концтаборі «Майданек», Ковч відчув потребу у своїй присутності як священик. На сьогодні не відоме нам число осіб, які через Святі Тайни та молитву Омеляна Ковча перейшли з табору смерті до Неба.

Отець Ковч був ревним священиком в Перемишлянах – ним залишився і в пеклі «Майданеку».

В Перемишлянах вже кілька років стоїть пам’ятник Омеляну Ковчу, одна із шкіл міста носить Його ім’я, також є вулиця названа іменем Омеляна Ковча. Кожен перемишлянець може розповісти про нього. Це свідчить про те, що пам'ять про людину, яка зробила велику кількість добрих справ і життя своє віддала за людей – буде жити вічно.

Цього року виповнюється вже 130 років від дня народження Омеляна Ковча. 20 серпня, в день народження Омеляна Ковча, у сквері біля пам’ятника перемишлянці разом із священиками, керівниками району та міста молилися до блаженомученника о. Омеляна Ковча. До пам’ятника поклали квіти голова Перемишлянської райдержадміністрації В. Дидик, заступник голови Перемишлянської районної ради Р. Андрусишин, а також Перемишлянський міський голова О. Зозуля і секретар Перемишлянської міської ради С. Щерба. Завершився захід співом церковного гімну «Боже Великий, Єдиний» під час якого напевно всі присутні були з’єднані однією думкою: «отче Омеляне просіть Господа, щоб зупинив війну в Україні…».

ТЕГИ: Омелян Ковч, пам'ять, Перемишляни, газета, 40 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама