Львівщина
01:38, 21 серпня 2014
2148
0

Гості з англійського міста Тетфорд у захопленні від Перемишлян

Гості з англійського міста Тетфорд  у захопленні від Перемишлян
Admin
Фото: НУС

Перший погляд на Перемишляни – маленьке провінційне містечко. Але це перше і дуже поверхневе враження. Насправді Перемишляни – це багатовікова цікава історія, відомі особистості, привітні та гостинні мешканці.

У цьому переконалися  гості з міста Тетфорд (Англія), які цими днями відвідали Перемишляни. Тетфорд, як і Перемишляни, є містом партнером Скавіни (Республіка Польща). На відзначенні днів Скавіни у травні 2014 року делегація нашого міста заприятелювала з англійцями українського походження, які були у складі делегації з Тетфорда.

Гості завітали до Перемишлянської міської ради, спілкувалися з міським головою Олександром Зозулею. Потім була проведена екскурсія вулицями міста, під час якої господарі змістовно розказували про визначні архітектурні пам’ятки та культурне життя Перемишлян.

Про церкву Св. Миколая та про блаженномученика отця Омеляна Ковча цікаво розповідав адміністратор храму о. Віктор Мельник. Особлива увага священика була зосереджена на храмі як архітектурній будівлі, його реставрації у минулому столітті і тепер. Біля образу довголітнього пароха  церкви отця Ковча гості мали нагоду послухати про сподвижницьке життя цієї відважної людини.

Завітали іноземці також до Перемишлянського центру дозвілля молоді. Директор закладу Андрій Тивонюк зацікавив присутніх розповідями про активне та корисне проведення часу, яке  організовують тут для дітей та підлітків.

 Охоче учасники іноземної делегації долучилися до акції «Допомога армії України», розмовляли з волонтерами, які щоденно приймають продукти, ліки та інші речі, які приносять  небайдужі перемишлянці для воїнів, що перебувають у зоні АТО.

Викликав зацікавлення у іноземців костел Святих Апостолів Петра і Павла: історія існування, руйнування та воскресіння святині захопила англійців,  а факт закриття костелу та перетворення його у приміщення заводу  неабияк здивував.

Дорогою назад гості зауважили величність постаті Богдана Хмельницького, розповідали, що в англійських школах діти на уроках історії знайомляться з особистістю українського гетьмана.

З великою шаною гості оглядали пам’ятники Тарасові Шевченку та о. Омелянові Ковчу,  церкву Святого Володимира та блаженномученика Омеляна, сподобалося їм архітектурне оздоблення будівлі спортшколи, а також затишні і невеликі вулички міста .

Випадкові перехожі  привітно  усміхались гостям, створюючи неповторну атмосферу  приязні та душевної теплоти.Гості з англійського міста Тетфорд  у захопленні від Перемишлян
Під час  відвідин Свято-Успенської Унівської Лаври  для іноземців була проведена велика екскурсія  на території  монастиря, у храмі, у музеї витинанки при Лаврі.

Перед від’їздом гості із Англії поділилися враженнями про відвідини Перемишлянщини. Щиро дякуючи, вони запевнили, що спогади про привітність людей і красу цього краю запам’ятають надовго.

Анна Вотум

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.