Львівщина
14:19, 05 серпня 2014
1208
0

Лише співчувати – сьогодні це надто мало

Лише співчувати – сьогодні це надто мало
Admin
Фото: НУС

27 липня у Перемишлянському центрі дозвілля молоді відбувся благодійний концерт патріотичної пісні на підтримку української армії Україна сьогодні – це життя у двох реаліях. У нас, на Заході, це щоденні клопоти та буденні проблеми…  Але ви увімкнули  телевізор – і все те, що кілька хвилин тому здавалось дуже важливим,  вмить стало дріб’язковим і непотрібним.  Ви побачили іншу реальність –  це кров, сльози і смерть.  Це величезне горе величезної кількості людей не залишає байдужим нікого!  Ми співчуваємо... Але сьогодні співчувати  – це аж надто мало…

За воїнів України моляться у всіх храмах, незалежно від конфесії. За Україною правда – і Бог нам обов’язково допоможе!  Щира молитва – найнеобхідніша допомога, яку може надати кожен з нас!

Дуже  багато небайдужих українців намагаються  допомогти  –  хто  чим може:  дехто приносить необхідні  речі та продукти  харчування, хтось здає кров, хтось помешкання… Тільки конкретними справами кожного з нас ми зможемо наблизити перемогу!

Перемишляни не є винятком. Вже кілька тижнів у нашому місті триває збір продуктів та коштів, які волонтери відвозять у зону АТО.

Також з  ініціативи Перемишлянського центру дозвілля молоді та  молодіжної  організації  «Козацтво»  відбувся благодійний концерт патріотичної пісні на підтримку української армії. Захід розпочався  традиційно: урочистим та щирим виконанням Державного Гімну  та церковного «Боже Великий, Єдиний…». Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх героїв:   згадували і Небесну сотню, і вояків, загиблих у зоні АТО.

Благодійний концерт зібрав повний зал глядачів. На святі лунали  патріотичні пісні: релігійні, народні, авторські (на слова та музику як відомих українських, так і місцевих поетів та композиторів), поезії визнаних національних лідерів – Тараса Шевченка та Ліни Костенко. Надзвичайно цікавими були і авторські поезії перемишлянців.

На сцені виступали  учасники студії «ТЕМП», ансамбль «Верболози». Завітав на концерт 82-річний житель с. Боршів п. Михайло Куніцький. Поважний чоловік читав вірші і співав патріотичні пісні, які були складені ще за часів національно-визвольних змагань першої половини ХХ ст. Йому підспівував, а після завершення виступу голосно аплодував увесь зал. Також власні поезії декламував Гордій Чоловський із села Ушковичі.

Гостями благодійного концерту були львів’янки – відома пластунка Оксана Яблонська з дочкою бандуристкою Тетяною Зрадою.  Голос бандури, мелодійний спів виконавців, гучні оплески глядачів  створили неповторне  поєднання патріотизму і мистецтва.

 Ведучий п. Андрій Тивонюк багато розповідав про те, як взимку захищав Майдан,  про героїчних  людей, які стояли плече в плече  на барикадах, про їх щирість, активність  і небайдужість. Справді, лише співчувати – на сьогодні це вже дуже мало, настав час допомагати.

У фойє була розміщена скринька для добровільних  пожертв  на потреби Збройних сил України.

Слід зауважити, що  Перемишлянський центр дозвілля молоді після того, як було переданий  на баланс міської ради і його очолив Андрій Тивонюк, став справжнім культурно-патріотичним центром міста.  Невеликий зал колишнього кінотеатру – це місце,   де можна дискутувати, аналізуючи  політичну та суспільну ситуацію в державі, обговорити проблеми міста, послухати чудову музику, прочитати чи заспівати власні твори – словом, відпочити душею.

  

Анна Вотум

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.