Львівщина
19:53, 01 серпня 2014
1063
0

Останній військовий залп

Останній військовий залп
Admin
Фото: НУС

20 липня з нагоди 70-ої річниці битви у «Бродівському котлі» відбулося перепоховання останків вояків різних воюючих сторін, які загинули тут у липні 1944 року.

Було перезахоронено 5 воїнів Дивізії СС «Галичина», 2 – Червоної армії і 4 невідомі солдати. Пошуком та перезахороненням останків вояків займається Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять».

Поховали полеглих у битві під Бродами із військовими почестями та за християнським звичаєм на військовому меморіальному кладовищі, що на околиці села Червоне. У момент захоронення у їхню пам’ять пролунав останній військовий залп. А присутні ветерани дивізії «Галичина», учасники прориву «Бродівського котла» поклали до могил вінки та квіти.

Останній військовий залпУ заході взяли участь депутати різних рівнів, представники місцевої влади, члени Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять», члени Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая та громадськість.

Цьогоріч традиційно було заплановано і реконструкцію останнього бою, який відбувся у «Бродівському котлі» 22 липня 1944 року, проте через трагічні події, які відбуваються в Україні театралізоване військово-історичне дійство «Бродівський котел» відмінили, однак присутні на поминальних заходах мали можливість оглянути військову техніку часів ІІ світової війни.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.