Здоров’я
12:29, 04 серпня 2014
2502
0

Комаха – маленька, але небезпечна

Комаха – маленька, але небезпечна
Admin
Фото: НУС

Як тільки настала хороша погода, нікого не дивує те, що в громадському транспорті, на роботі народ постійно чухається. Особливо це актуально на початку тижня, після проведених на природі або на городі вихідних. Важко звикнути до вигляду постраждалих від укусів місць – деколи вони нагадують скоріше виразки, ніж укуси комах.

Насправді докучливі паразити не такі безневинні. Наприклад, укус ґедзя (комахи, що вдень надокучає людям та тваринам) може ускладнитися запальним процесом. Комашка виділяє токсини, які деколи провокують анафілактичний шок, який може відправити людину на той світ – це залежить від індивідуальних особливостей організму. Малята та люди з першою групою крові – основні жертви кровопивць: вважається, що вона особливо приваблива для комах.

Зараз триває епідсезон ймовірної передачі малярії, яку переносять комарі. Недугу «привозять», люди  що повертаються з відпочинку в екзотичних країнах, заробітчани та миротворці.

За визначенням англійських вчених позаминулого століття, малярія – маска всіх недуг. Основні її симптоми – гарячка, посилене потовиділення, лихоманка та болі в різних частинах тіла – м‘язах, голові, животі… Деколи страшна недуга маскується під виглядом гострого респіраторного захворювання, натомість пізніше ускладнюється збільшенням печінки, селезінки та іншими патологіями. Особливо слід бути насторожі людям, які побували в Туреччині, Єгипті, на тропічних островах. Перед поїздкою необхідно проконсультуватися з лікарем, який призначить хіміопрофілактику у вигляді спеціальних препаратів.

Личинки комарів розвиваються у воді, активізуються комахи у теплу безвітряну погоду. Нападають на людей комарихи – самці комарів харчуються нектаром квітів. Як тільки настала тепла погода, комахи активізуються, оскільки їм потрібно продовжувати свій рід – після кровосмоктання  вони перетравлюють кров та відкладають яйця.

Окрім малярії, кровопивці розповсюджують й інші інфекційні хвороби: наприклад вони, від тварин до людей переносять гельмінтоз – дирофіляріоз. В нашому районі зареєстровано 2 випадки цього захворювання. Улітку бажано закривати вікна та вхідні двері протимоскітною пластмасовою сіткою, яка не пропускає комах. Слід пам’ятати, що комарі полюбляють днювати у високій траві (таким чином рятуються від спеки), тому варто обкошувати територію навколо будинку, школи, відпочинкових зон.

Добре зарекомендували себе спеціальні креми та аерозолі, можна використовувати й ароматизовані олійки – кедрову, ялицеву, гвоздичну.  Якщо комарі вас все таки покусали слід відразу звернутися в аптеку – вам порадять засіб, який усуне набряк і біль, допоможе зняти запальний процес та запобігти алергічній реакції. Під час відпочинку на природі можна й підручними засобами. Прикладіть до ураженого місця листя подорожника або шматочок цибулі. У пригоді стане календула або самотужки приготовлений розчин: одна чайна ложка соди на склянку води. Корисно промивати  ділянку укусу господарським милом.

Мирослава Дзюба,

 лікар Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.