Люди у вегетативному стані впізнають рідних і розуміють, що з ними сталось

nus.in.ua, 29 грудня 2013, 02:57
0
501
Роздрукувати
Люди у вегетативному стані впізнають рідних і розуміють, що з ними сталось

Вчені з'ясували, що пацієнти, які не здатні рухатися і спілкуватися через уражений мозок, усвідомлюють себе.

 
Вчені встановили, що люди у вегетативному стані, які втратили здатність рухатися, говорити і спілкуватися з іншими через ураження мозку, насправді усвідомлюють себе, своє становище і здатні впізнавати близьких.

Як повідомляє The Daily Mail, під час дослідження вчені з'ясували, що такі пацієнти в тяжкому стані реагують на оточуючий простір і навіть здатні реагувати на те, як з ними спілкуються близькі.

Під час експерименту дослідники сканували активність мозку пацієнтів з серйозними ураженнями мозку і здорових людей. Коли здорових учасників експерименту просили уявити, як вони грають в теніс, магнітно-резонансна томографія фіксувала активність у моторних ділянках головного мозку.

Коли про це просили пацієнтів у вегетативному стані, у 4 з 23 таких людей зафіксували активність у тих же ділянках. У Бельгії вчені за допомогою томографа спробували поспілкуватися з чоловіком у вегетативному стані.

Йому задавали питання, які потребували відповіді: так або ні. Томограф фіксував активності, які свідчили про позитивну і негативну відповідь. Пацієнт за допомогою томографії відповів вірно на 5 з 6 запитань про своє життя.

Таким чином вчені переконані, що люди у вегетативному стані усвідомлюють, що з ними відбувається і хто поряд з ними. В цей же час люди в комі не здатні це усвідомити. Поряд з цим не відомо, які емоції переживають прикуті до ліжка пацієнти, які не можуть керувати своїм тілом.

Нагадаємо, що вчені створять суперкомп'ютер, який імітуватиме роботу людського мозку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама