Здоров’я
01:55, 09 тра 2014
1809
0

Кожна людина має право на захист від хвороб

Кожна людина має право на захист від хвороб
Admin
Фото: НУС

Існують різні засоби захисту від неприємної перспективи "підхопити" інфекцію. Одним із них є імунізація, тобто підвищення імунітету людини. Для цього використовуються як медичні, так і традиційні (немедичні) засоби, чільне місце серед яких посідає вакцинація.

Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними ВООЗ, 24,7 % летальних випадків у дорослих зумовлені інфекційними хворобами та їх наслідками, а у дітей – 63 %. Якщо 90–95 % людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже створюється колективний імунітет.

За підрахунками ВООЗ, у всьому світі тільки дітей щорічно рятують до 2,5 мільйона саме завдяки імунізації. Більше того, щорічно імунізація дозволяє запобігти смерті сотням тисяч людей різних вікових груп від дифтерії, кашлюку та кору. На думку світової спільноти, імунізація на сьогодні є одним з найбільш успішних і ефективних за вартістю заходів громадської охорони здоров'я.

В українському суспільстві з певною пересторогою ставляться до центрального компонента глобальної системи імунізації — вакцинації. Цьому є різні причини. Не останню роль тут зіграли історії із загадковою смертю дітей, які перед цим пройшли процедуру щеплення від гепатиту В. І хоча висновки Генеральної прокуратури України та результати проведеної Міністерством охорони здоров’я України перевірки одностайні та виключають будь який зв'язок між вакцинацією та смертю, все ж у свідомості громадян залишилося ставлення до вакцинації як до потенційно небезпечної процедури.

Обов'язковими є щеплення від 10 хвороб, таких, як дифтерія, правець, кашлюк, кір, паротит, поліомієліт, туберкульоз, гепатит В, краснуха та гемофільна інфекція. Запроваджено Національний календар профілактичних щеплень для дітей віком до одного року та наступних ревакцинацій.

Відповідальність за здоров?я новонародженого малюка в першу чергу несуть батьки. Їм приймати рішення чи щеплювати свою дитину. Кожна людина потребує захисту від хвороб, які керуються за допомогою вакцин, та має на це право.

Бажаю усім міцного здоров'я.

Людмила ОВОД,
головний державний санітарний лікар
Золочівського та
Перемишлянського районів

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.