Кожна людина має право на захист від хвороб захист від хвороб

nus.in.ua, 9 тра 2014, 01:55
0
1090
Роздрукувати
Кожна людина має право на захист від хвороб захист від хвороб

Існують різні засоби захисту від неприємної перспективи "підхопити" інфекцію. Одним із них є імунізація, тобто підвищення імунітету людини. Для цього використовуються як медичні, так і традиційні (немедичні) засоби, чільне місце серед яких посідає вакцинація.

Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними ВООЗ, 24,7 % летальних випадків у дорослих зумовлені інфекційними хворобами та їх наслідками, а у дітей – 63 %. Якщо 90–95 % людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже створюється колективний імунітет.

За підрахунками ВООЗ, у всьому світі тільки дітей щорічно рятують до 2,5 мільйона саме завдяки імунізації. Більше того, щорічно імунізація дозволяє запобігти смерті сотням тисяч людей різних вікових груп від дифтерії, кашлюку та кору. На думку світової спільноти, імунізація на сьогодні є одним з найбільш успішних і ефективних за вартістю заходів громадської охорони здоров'я.

В українському суспільстві з певною пересторогою ставляться до центрального компонента глобальної системи імунізації — вакцинації. Цьому є різні причини. Не останню роль тут зіграли історії із загадковою смертю дітей, які перед цим пройшли процедуру щеплення від гепатиту В. І хоча висновки Генеральної прокуратури України та результати проведеної Міністерством охорони здоров’я України перевірки одностайні та виключають будь який зв'язок між вакцинацією та смертю, все ж у свідомості громадян залишилося ставлення до вакцинації як до потенційно небезпечної процедури.

Обов'язковими є щеплення від 10 хвороб, таких, як дифтерія, правець, кашлюк, кір, паротит, поліомієліт, туберкульоз, гепатит В, краснуха та гемофільна інфекція. Запроваджено Національний календар профілактичних щеплень для дітей віком до одного року та наступних ревакцинацій.

Відповідальність за здоров?я новонародженого малюка в першу чергу несуть батьки. Їм приймати рішення чи щеплювати свою дитину. Кожна людина потребує захисту від хвороб, які керуються за допомогою вакцин, та має на це право.

Бажаю усім міцного здоров'я.

Людмила ОВОД,
головний державний санітарний лікар
Золочівського та
Перемишлянського районів

ТЕГИ: здоров'я, Золочів, Перемишляни, газета, 23 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама