Здоров’я
16:49, 06 березня 2014
2041
0

Жіноче здоров'я – Це здоров'я нації

Жіноче здоров'я – Це здоров'я нації
Admin
Фото: НУС

Ми прагнемо здорового способу життя, щоб мати міцне здоров‘я та гарне самопочуття. Одним із видів активного дозвілля є фітнес. Не так давно заняття фітнесом стали популярними у Золочеві. І тепер ви вже не самотній прибічник здорового тіла і духу, що мляво розмахує руками на порожньому стадіоні. З вами працює фахівець-тренер з фітнесу. Професійний фітнес-тренер – фахівець, який викладає різні програми для здоров'я і краси звичайним людям, клієнтам спортклубів. У його обов'язки входить не просто показ вправ і контроль за їхнім виконанням. Фактично інструктор бере на себе відповідальність за самопочуття своїх учнів. Саме таким фітнес-тренером у Золочеві є Наталія Матвійчук, яка впродовж 5 років веде заняття фітнесом.

– Наталіє, розкажіть чому обрали професію спортсмена?

– Народилась у родині спортсменів. З 12 років займаюсь легкою атлетикою. Перша моя думка була: та «нічого тяжкого – це ж просто біг». Але тут я була неправа, насправді техніка бігу дуже складна.

Стимулом була моя родина. Моя мама займалась важкою атлетикою. Дядько Леонід Гусін – майстер спорту з легкої атлетики, його дружина також.  Мій брат – відомий футболіст Андрій Гусін, який своїми досягненнями надихнув мене до саморозвитку. Я виступала на змаганнях за школу, і за район, в яких займала призові місця.

Після 8-го класу вступила у Львівське училище фізичної культури. В училищі познайомилась із своїм тренером О. Калантаєвським. Він заслужений тренер України, який дав мені великий старт у спорті і навчив різних тонкощів викладання фізичних вправ. Всіма своїми знаннями завдячую йому.

В училищі отримала дуже багато практики, а в університеті, в який вступила після училища, – теорії.

При закінченні Львівського державного університету фізичної культури отримала диплом спеціаліста і здобула кваліфікацію викладача фізичного виховання та спорту. Також присвоєна II кваліфікаційна категорія тренера, викладача зі спорту.

– Розкажіть про основні засади такого виду активного дозвілля як фітнес?

– Фітнес – це фізична активність для всіх бажаючих, отримувати задоволення і користь для здоров‘я. Фізичні вправи розвивають фізичні якості людини: витривалість, спритність, гнучкість, силу, а також рівновагу. Для занять немає вікових обмежень, і він викладається для всіх бажаючих, які хочуть бути здоровими.

Жіноче здоров‘я – це здоров‘я нації. Воно є дуже важливим показником для кожної жінки. А заняття спортом, фізичними вправами – профілактика різних захворювань хребта. Адже хребет – це найголовніша ланка нашого тіла. Коли ми будемо прекрасно себе почувати, з‘явиться настрій, бажання творити, змінювати щось в житті.

Але над результатом потрібно плідно працювати, бо все залежить від нас самих.

Приємно бачити результат, коли люди стають здоровими, радісними і красивими. Є можливість постійно підтримувати і власну спортивну форму

Тим, хто не любить людей, нервовий і дратівливий, не варто бути фітнес-тренером. Незалежно від свого стану, важливо дати клієнтам заряд позитивних емоцій. Люди приходять різні, зі своїми проблемами і, де, як не у фітнес-клубі, їм набратися сил. Треба уважно ставитись до клієнта, реагувати на його емоції, відчувати їх. Хтось  на заняття прийшов розсердженим? Хай покрокує хвилин 20–30, і злість пройде. Можна підняти велику вагу в агресивному стані, та хто потім лікуватиме хвору спину. Окрім емоційної складової, для тренера важлива ще і власна фізична форма.

– Не дивлячись на власне самопочуття, тренер повинен давати клієнтам заряд бадьорості і гарного настрою. Як з цим справляєтесь?

– Так, бадьорість і активність тренера – це стимул для клієнтів. Необхідно працювати над собою і отримувати заряд енергії та гарного настрою для себе і всіх, хто тебе оточує. Головне – повірити у власні сили, і щоб тренер повірив в тебе та підбадьорював у починаннях. Я отримую масу задоволення від викладання, хочеться допомагати, розказувати, пояснювати правильність виконання, багато нюансів. Це – моє покликання, і я люблю цю роботу. Напевно, через це в мене є і сили, і бажання викладати.

– Чи багато маєте клієнтів, і за якими програмами працюєте?

 – Зараз це близько 50 жінок різного віку, від 16 до 55 років. Одна група, де використовуються більш інтенсивні вправи, в другій – з меншою інтенсивністю.

Комплекси складаю сама, використовую різні методи занять, включаючи вправи на розминку, розтяжку, на основну частину, основні вправи на окремі групи м‘язів, а заключну частину профілактики суглобів, плоскостопості, і вправи на розслаблення. Вчимось правильно дихати, адже дихання – це головне у фізичній активності.

  Чому іноді трапляється так, що через місяць сумлінних занять – вага на місці, улюблені джинси малі, обсяг стегон може стати більшим, ніж до початку тренувань?

– Кожна людина індивідуальна. Вага може стояти на місці, а сантиметри зменшуватись, бо м‘язи набирають еластичності, пружності. Зникає ефект «обвислості» шкіри, натомість маємо пластичне, гнучке, пружне тіло.

Кожна людина ставить перед собою різну мету: хтось хоче просто емоційно відпочити, а хтось – розрухатись після робочого дня; інші ставлять перед собою мету – схуднути і змінити своє тіло.

Але одні заняття не будуть ефективні, потрібно також слідкувати за своїм харчуванням.

Не потрібно себе шкодувати, поставити мету і йти до неї, не зупинятись на перших кроках, вони завжди важкі.

– Знаю, що проводите заняття і для дітей..

– Маю певний досвід викладання фізичних вправ для дітей, адже працювала в дитячому садочку, інструктором з фізкультури. Вивчала детально методику викладання, як зацікавити дитину, як перетворити заняття в дитячу гру.

Використовую також свої розроблені комплекси, підбираючи за віковими категоріями дітей. Свою доньку Вікторію також залучаю до занять. Діти, граючись, зміцнюють своє здоров‘я. Хочеться, щоб наші діти були здорові.

Розмовляла

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.