У маврів відібрали Гранаду

nus.in.ua, 19 січня 2014, 01:16
0
380
Роздрукувати
У маврів відібрали Гранаду

- Ти плачеш, як жінка, за тим, чого не зміг захистити, як чоловік! - дорікнула мати 33-річному емірові Мухаммеду XII, коли той озирнувся на Гранаду - своє колишнє володіння й останній арабський оплот у Європі. 2 січня 1492 року це місто-держава маврів після 8-місячної облоги капітулювало перед арміями іспанського королівського подружжя - Фердинанда Арагонського й Ізабелли Кастильської.

Відвойовування християнами в мусульман Піренейського півострова тривало 780 років. Щоб поставити у тій війні крапку, Ізабелла оголосила найм війська. Їй присягнули 20 тис. "солдатів удачі" з усіх кінців Західної Європи. Гранаду захищало утричі менше людей. Із травня по січень християни нудьгували під стінами міста. Щоб підбадьорити своїх воїнів, королева дала обітницю не міняти спідню сорочку, доки над Гранадою не замайорить кастильський прапор. За місяці облоги білизна потемніла до сірувато-жовтого кольору, який в Іспанії досі зветься "ісабель".

Битви між обома військами не було, лише сотні герців-двобоїв між вершниками та диверсії у ворожих таборах. Якось уночі один із лицарів прокрався у Гранаду і прибив до воріт мечеті пергамент із написом "Ave Maria". Наступного ранку один з мусульманських воїнів причепив той згорток до хвоста своєї кобили. Коли в місті закінчилися запаси води, Мухаммед XII звелів відчинити ворота. Емір передав Фердинандові символічний ключ від Гранади.

Останньому арабському монархові в Європі залишили на прокормгодування три селища. Його дружина Майорана покинула чоловіка-невдаху. Вона прибула до Мадрида й привселюдно поцілувала розп'яття в кафедральному соборі. 1493-го Мухаммед XII продав володіння й перебрався до Марокко. Там 1536-го загинув верхи на коні у міжплемінній сутичці у віці 80 років.

ТЕГИ: січень, події
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама