ОДПІ
23:12, 04 вересня 2014
899
0

Кількість податків скоротять до дев'яти

Кількість податків скоротять до дев'яти
Admin
Фото: НУС

Золочівська ОДПІ повідомляє, що розроблено Концепцію реформування податкової системи, яку винесено на обговорення громадськості та бізнесу.

Відповідно до запропонованої реформи податки скорочуються і узагальнюються з 22 до 9 (ПДВ, податок на прибуток ,ПДФО, ЄСВ, акцизний податок, екологічний податок, єдиний податок, податок на нерухоме майно, рентна плата).

Базою оподаткування для податку на прибуток буде фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку та скоригований на податкові різниці.

Кількість податкових різниць скорочується з 49 до 3 ( амортизація, формування резервів, фінансові операції). Скасовуються різниці щодо витрат на навчання,  ремонт, відрядження.

В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.

Щодо податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, то у Концепції представлені кілька моделей реформування. Пропонується збільшення ставки ПДФО до 25% з доходів у понад 17 мінімальних заробітних плат. При цьому, це нарахування буде стосуватися лише частини перевищення. Дохід у розмірі від 10 до 17 мінімальних зарплат оподатковуватиметься за ставкою 20%, а до 10 – 15%. (У 2014 році 10 мінімальних зарплат становить 12 180 грн).

Якщо раніше ЄСВ нараховувався на всю нараховану зарплату, то тепер пропонується два варіанти – 37% або 41% нараховувати лише на мінімальну зарплату, а 19% або 15% на суму, що перевищує мінімум.

Також, пропонується уніфікація ставки ПДФО для всіх видів пасивних доходів, зокрема до пасивних доходів у вигляді дивідендів, які виплачуються фізичним особам неплатниками податку на прибуток, замість ставки 5% застосовувати ставку ПДФО 15%.

На сьогодні проходить громадське обговорення Концепції реформування податкової системи України, тож запрошуємо всіх платників та громадськість долучитися до нього та надати свої зауваження чи пропозиції. В електронному вигляді Концепція знаходиться у розділі «Громадське обговорення» на сайті Державної фіскальної служби за адресою: http://sfs.gov.ua/baneryi/gromadski-obgovorennya/.

ГДІ з питань інформаційно-

комунікаційного

супровдження

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.