ОДПІ
11:40, 22 серпня 2014
962
0

Кількість податків скоротять до 9

Кількість податків скоротять до  9
Admin
Фото: НУС

Золочівська ОДПІ повідомляє , що  розроблено Концепцію реформування податкової системи , яку винесено на обговорення громадськості та бізнесу.

       Відповідно до запропонованої реформи  податки скорочуються і узагальнюються  з 22 до 9  (ПДВ, податок на прибуток ,ПДФО, ЄСВ, акцизний податок, екологічний податок, єдиний податок , податок на нерухоме майно, рентна плата).

      Базою оподаткування для податку на прибуток буде фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку та скоригований на податкові різниці.

Кількість податкових різниць скорочується з 49 до 3 ( амортизація , формування резервів, фінансові операції). Скасовуються різниці щодо витрат на навчання,  ремонт, відрядження.

      В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.

   Щодо податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, то у Концепції представлені кілька моделей реформування. Пропонується збільшення ставки ПДФО до 25% з доходів у понад 17 мінімальних заробітних плат. При цьому, це нарахування буде стосуватися лише частини перевищення. Дохід у розмірі від 10 до 17 мінімальних зарплат оподатковуватиметься за ставкою 20%, а до 10 – 15%. (У 2014 році 10 мінімальних зарплат становить 12 180 грн).

      Якщо раніше ЄСВ нараховувався на всю нараховану зарплату, то тепер пропонується два варіанти - 37% або 41% нараховувати лише на мінімальну зарплату, а 19% або 15% на суму, що перевищує мінімум.

    Також, пропонується уніфікація ставки ПДФО для всіх видів пасивних доходів, зокрема до пасивних доходів у вигляді дивідендів, які виплачуються фізичним особам неплатниками податку на прибуток, замість ставки 5% застосовувати ставку ПДФО 15%.

    На сьогодні проходить громадське обговорення Концепції реформування податкової системи України, тож запрошуємо всіх платників та громадськість долучитися до нього та надати свої зауваження чи пропозиції. В електронному вигляді Концепція знаходиться у розділі «Громадське обговорення» на сайті Державної фіскальної служби за адресою: http://sfs.gov.ua/baneryi/gromadski-obgovorennya/.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.